ANTALYA- CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Antalya’nın Kepez ilçesinde düzenlenen mitingde, Türkiye’nin devasa sorunları olduğunu savunarak, “Bu sorunları yorgun bir adam çözemez.” dedi. İnce, “16 yılda dost kalabildiği bir insan gösterin bana, ben özür dileyeyim. Bir tek kişi yok. Bütün dünyayla, muhalefetle herkesle kavgalı. Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek. İnce kazanırsa barış huzur ve kardeşlik gelecek.”


Muharrem İnce, “Hedefimiz beş yıl içerisinde 60 milyon turist, 60 milyar dolar turizm geliri. Kışın askıda kalan turizm personelini istihdam teşvikinden faydalandıracağız.” dedi.

SORUNLARI YORGUN ADAM ÇÖZEMEZ
Muharrem İnce, Antalya’nın Kepez ilçesinde düzenlenen mitingde, Türkiye’nin devasa sorunları olduğunu savunarak, “Bu sorunları yorgun bir adam çözemez.” dedi. Türkiye’nin turizmde dünyanın ilk 10 ülkesinden birisi olduğunu hatırlatan İnce, turizm sezonunu 12 aya yayacaklarını kaydetti.
“Hedefimiz 5 yıl içerisinde 60 milyon turist, 60 milyar dolar turizm geliri. Kışın askıda kalan turizm personelini istihdam teşvikinden faydalandıracağız” ifadesini kullanan İnce, turizm personelinin mesleki eğitimden geçirileceğini, ihracat için olan teşvikleri turizm için de kullanacaklarını söyledi. Turizmin altyapısını ve kalitesini artıracaklarını belirten İnce barışçı bir dış politikayla turizmi de güçlendireceklerini bildirdi.


HERKES KAZANACAK
Türkiye’de ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacağını belirten İnce, şunları söyledi: “Sadece CHP’liler kazanmayacak, AK Parti’li kardeşlerim de kazanacak. 81 milyon kazanacak. Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek, dolar ve faiz yükselecek. Enflasyon artacak. Erdoğan kazanırsa Suriyeliler Türkiye’de kalmaya devam edecek. Mazot yine pahalanacak. İnce kazanırsa umut gelecek. İnce kazandığında güven ortamı olacak, dolar düşecek, yatırımlar artacak, topraklarımızdan bereket fışkırıp fabrikaların bacası tütecek.”

Erdoğan’ın fakire fukaraya faydasının olmayacağını ileri süren İnce, şöyle dedi: “16 yılda dost kalabildiği bir insan gösterin bana, ben özür dileyeyim. Bir tek kişi yok. Bütün dünyayla, muhalefetle herkesle kavgalı. Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek. İnce kazanırsa barış huzur ve kardeşlik gelecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here