KAAN KARAELMAS- TÜRKİYE TURİZM
GÖCEK- Göcek Yat Kulübü tarafından 19 yıldır özveri, ve büyük emeklerle düzenlenen uluslararası bilinirliği yüksek yelken yarış haftalarına 2018 yılında “Kadınlar Günü Kupası’  ekleniyor.

Bu yıl ‘’Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz ‘’ sloganı ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları etkinliği 7-8 Mart 2018 tarihleri arasında yapılıyor.Yelken tutkunları 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekmek için 8 Mart’ta ‘Yelkenler fora’ diyecek. Yelken tutkunları, kadınlar için Göcek’te yelkenleri fora yapacaklar.
Fethiye Körfezi ve Göcek’ın muhteşem koylarında ilkbaharı karşılarken iki gün boyuna sürecek günlerinde 2 gün sürecek yarışa yaklaşık 25 tekne ve 200 aşkın yelkencinin katılması hedefleniyor. Bu yıl yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın olması şartı da bulunuyor. Göcek Yat Kulübü “Kadınlarımız için birlikte yelken açalım” diyerek yelkencileri yarışa davet etti. Kaynak: Göcek’te kadına şiddete karşı yelkenler açılıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here