ÖZKAN ALTINTAŞ – HALİL TUNCER / TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL- Aradan geçen 2 yıl sonra 20 Aralık Perşembe günü itibarıyla yeniden İstanbul-Pekin-İstanbul seferlerine başlayacak olan China Southern Airlines haftada 3 seferle Türkiye ile Çin’i birbirine bağlıyor.

China Southern Airlines’ın Shangri La Bosporus Hotel’de yapılan tanıtım yemeğinde Tal Aviation Türkiye Ülke Müdürü V. Mirey Goldag, İstanbul’dan Pekin’e gidiş dönüş fiyatını 460 Dolar olarak açıkladı. Tek yön olarak gidişinde 360 dolar olacağını belirten Goldag, 8 saat üzerinde dış ve iç hat yolcular için ise Pekin’de ücretsiz konaklama imkanı verildiğini söyledi.


tal-aviation-mirey-goldag-001.jpg

tal-aviation-mirey-goldag-002.jpg

ÖNEMLİ KATILIM OLDU
China Southern Airlines’ın seferlere başlamasıyla ilgili düzenlenen yemeğe İstanbul’un Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticari Konsolos Huong, China Southern Airlines Genel Müdürü Yanming Wang, Ticari İşler Müdürü Yang Zhao katıldı. Ayrıca önemli acenteler, şirket yetkilileri China Southern Airlines’ın son yılların büyüyen pazarı Çin’i merak ederek toplantıya katıldıkları görüldü.


DİAMOND ÖDÜLLÜ HAVAYOLU

Toplantının açış konuşmasını yapan China Southern Airlines’ın GSA’i, TAL Aviation Türkiye Ülke Müdürü V. Mirey Goldag ile havayolu sorumlusu Ebru Önler, yapılacak seferler hakkında bilgiler verdiler. Goldag, Asya’nın en büyük, 4 yıldızlı uçuş güvenliği nedeniyle diamond ödüllü havayolu olan China Southern Airlines’ın filosunda bulunan 786 uçağı ile dünyanın dördüncü büyük havayolu olduğunu belirtti. Havayolunun 41 ülkede 190’dan fazla noktaya olmak üzere günde 1900’den fazla uçuş yaptığını bildirdi. 2011 yılında Skytrax’tan 4 yıldızlı havayolu statüsünü kazanan China Southern Airlines’ın bir çok ödülleri olduğunu söyledi.

VALİ YARDIMCISI İSMAİL GÜLTEKİN: YENİDEN BAŞLANGIÇ
İstanbul’un Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, 2 yıl aradan sonra China Southern Airlines’ın seferlere başlamasını ‘yeniden başlangıç’ olarak tanımlayarak “Çinliler İstanbul’a geliyorlar. Bu yıl Çin’de Türkiye yılıdır. Türkiye’ye elen 400 bin turist yeterli değildir. Artmasını sağlamak zorundayız. China Southern Airlines’ın uçuşlara başlamasıyla en büyük engelin ortadan kalkmaya başlıyor. Çin ile Türkiye arasında doğrudan ilk kez THY dışında bir havayolunun uçması önemlidir. China Southern Airlines’ın merkezinin bulunduğu Guangzhou İstanbul’un kardeş şehridir. Seferlerin haftada 3 günde kalmayarak 7 güne çıkacağını umuyorum. İstanbul’a inecek olan China Southern Airlines’ın ilk uçağına ‘hoşgeldiniz’ diyorum.

YANG ZHAO: İSTANBUL HAVALİMANI DOĞU VE BATIYI BAĞLAYAN MERKEZDİR
China Southern Airlines Ticari İşler Müdürü Yang Zhao 20 Aralık’ta başlayacak olan İstanbul-Pekin-İstanbul uçuşlarının haftanın 3 günü, Salı, Perşembe, Cumartesi günleri A-330 uçaklar ile yapılacağını söyledi. Yang Zhao, Türkiye’nin İstanbul Havalimanı ile Doğu ile Batı’yı bağlayan önemli bir merkez olduğunu belirterek “İstanbul Havalimanı ile havacılıkta dünyanın merkezi haline geliyor. China Southern Airlines’ın Avrupa ve Amerika’ya uçuş palanında önemli bir yere sahip bulunuyor” dedi.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ DAHA GÜÇLENECEK
Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticari Konsolos Huong, China Southern Airlines’ın seferlere başlamasının iki ülke arasındaki ticari ve dostluk ilişkilerini güçlendireceğini belirterek “İki yıl sonra başlayan seferler hepimizi mutlu etti”dedi.BİLET ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Daha sonra davete katılan konuklar arasında yapılan çekişilişte İstanbul-Pekin-İstanbul uçuşları için bir adet business sınıfı, 2 adet economy sınıfı bilet kazananlara ödülleri verildi.

 

Kaynak: China Southern ile İstanbul-Pekin gidiş dönüş 460 Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here