ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Türkiye ile Afrika’nın giderek yıldızı parlayan ülkesi Senegal ilişkilerin gelişmesinde büyük katkısı bulunan  Senegal Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu Emin Çakmak, İstanbul ve Türkiye’de yaşayan Senegallilere Akgün İstanbul Hotel’de iftar yemeği verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte birkaç kez Senegale birlikte gittiklerini ve orada Türk işadamlarının yatırımlarını ziyaret ettiklerini belirten Emin Çakmak iftar yemeğinde Türkiye’de yaşayan Senegallilere ileriye dönük müjdeler verdi.

emin-cakmak-iftar--001.jpg

emin-cakmak-iftar-.jpgTÜRK VATANDAŞLARI GİBİ YAŞAYACAKSANIZ
Emin Çakmak konuşmasında “İki ülkenin Cumhurbaşkanları anlaştı. Türkiye’de yaşayan Senegallilere sağlık kuruluşlarından hizmet alma imkanı ve oturum izinlerini uzatma kararı alındı. Artık Senegalliler Türkiye’de Türk vatandaşı gibi yaşayacaklar” dedi.

emin-cakmak-iftar--003.jpgAFRIKA’NIN YILDIZI PARLAYAN ÜLKESİ: SENEGAL
Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Ekonomi Bakanı’nın Senegal ziyaretlerinde önemli konularda işbirlikleri kurulduğunu belirterek “Afrika’nın giderek yıldızı parlayan ülkesi Senegal’de Türk işadamları önemli yatırımlar yapıyorlar. Senegalli öğrenciler Türkiye’de eğitim görerek ülkelerine daha bilgili ve donanımlı olarak dönüyorlar” şeklinde konuştu

emin-cakmak-iftar.jpg
emin-cakmak-iftar.jpg
emin-cakmak-iftar-001.jpg
Akgün Hotels Markalaşma Direktörü Sevda Yılgaz, Senegalli işadamı Muhammed ile evlenen eski elemanı Hande’nin kızı Meryem’i sevmeye doyamadı. Ayrıca salonun başka küçük misafiri Ayşe’de yaramazlığı ile ortalığı yıkıp geçirdiği halde herkes tarafından sevildi.

TÜRKİYE SENEGAL İŞBİRLİĞİ İÇİNDELER
Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’nin “Türkiye’de çalışın, eğitim alın, birikimlerinizi Senegal için kullanın” sözlerini hatırlatarak “Türkiye ve Senegal her bakımdan işbirliği içindedirler. Sizlerin de bu işbirliğini geliştirmede büyük katkılarınız oluyor” dedi.

emin-cakmak-iftar--002.jpgSENEGALLİ 50 BÜYÜK İŞADAMINI AĞIRLAYACAĞIZ
Senegal’de 50 büyük firmanın bir araya gelerek Yatırım Kulübü kurduklarını belirten Emin Çakmak, “Önümüzdeki aylarda bu kulübü kuran 50 işadamını Türkiye’de ağırlayacağız. Türk işadamları ile bir araya gelecek olan Senegalli işadamları ile önemli iş ortaklıkları yapılacağımı düşünüyoruz. Bu buluşmalarda sizlerinde katkısı olacaktır” dedi.
Emin Çakmak, iftar yemeğine sponsor olan Taşyapı Başkanı Emrullah Turanlı ya teşekkür ederek “Taşyapı inşaatın yakında Senegal’de yatırımlarını bekliyoruz. Sosyal sorumluluk bilinci ile vermiş oldukları bu manevi desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.
emin-cakmak-iftar-masa-001.jpg
emin-cakmak-iftar-masa.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-002.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-004.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-005.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-006.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-007.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-008.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-009.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-010.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-011.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-011.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-010.jpg
emin-cakmak-iftar-masa-009.jpg

Kaynak: Emin Çakmak: Senegal-Türkiye işbirliği gelişiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here