Dedeman Başkanı Ergün Demiray: Herkesin Dedeman’ı olacağız

0
64
ÖZKAN ALTINTAŞ – TÜRKİYE TURİZM

İSTANBUL – Türkiye’nin önemli zincir otellerinden 58 yıllık Dedeman Hotels & Resorts International’da “Rönesans Hareketi’ni başlatan ve Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Ergün Demiray, Dedeman’daki değişim sürecini “Teknoloji ve insana yatırım yaparak büyüyoruz” şeklinde özetledi.
Dedeman’da 13 yaşında vestiyerde çalışarak turizme başladığını belirten ve aradan geçen süre içinde kendini yurtdışı ve yurtiçinde geliştirerek Dedeman Yönetim Kurulu Başkanı olmanın gururunu yaşadığını belirten Ergün Demiray şöyle devam etti: ““Herkesin Dedeman’ı” mottomuzla, potansiyel kitlelerimizin kısa sürede ilk tercih olmak temel hedefimiz. Bununla birlikte herkesin mutlu ve huzurlu çalışabileceği bir iş kültürü aynı zamanda yatırımcıların gönül rahatlığıyla yatırım yapabilecekleri ve müşterilerimizin de içeriye girdiklerinde kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortam oluşturacağız. 2024 yılı hedefimiz 2.5 milyon müşteri, 2025 yılı hedefimiz ise 100 otele ulaşmaktır. THY’nin uçtuğu her yere bir otal yapacağız. hedefimiz 5 yılda 350 otele ulaşmaktır. Dünya ile rekabet için ürün gamımızı artırmayı hedefledik. Artık çalışanlarımızla gençleşiyoruz. Dedeman hep 19 yaşında kalacak. Dedeman kendini genç hissedenlerin Dedeman’ı olacak.Halka arz ile ise dünyanın Dedeman’ı olacak. 7’den 77’ye herkesin sevdiği Dedeman olacağız. İşletmecilik yaparak büyüyeceğeiz.”

dedeman-istanbul--003.jpg
banu-dedeman-004.jpg

DEDEMAN’DA PROFESYONEL YÖNETİM VE KURUMSALLAŞMA
Dedeman İstanbul’da düzenlenen toplantıda Dedeman Holding ortaklarından Banu Dedeman, yeni dönem stratejisinin en önemli parçalarından olan yönetim değişikliğinin gerçekleştiğini ve sektörün tecrübeli isimlerinden Ergün Demiray’ın Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu açıkladı.
Ergün Demiray’ın Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı olmasıyla bir Türk markasının dünya zincir otelleriyle yarışmasının önemli şartı olan Dedeman Holding’te “profesyonel yönetim ve kurumsallaşma” anlayışı başladı.

banu-dedeman-003.jpgBanu Dedeman kendisinin ve kardeşi Rıfat Dedeman’ın artık yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacağını belirterek “Dedeman markası Ergün Demiray yönetiminde hizmete devam edecek. Oğlum Murat Özmestçi ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapacak. Bu iki ismin büyük başarılara imza atacaklarından eminim” dedi.

dedeman-istanbul--004.jpg

10 ÜLKEDE HİZMET VE 100 OTEL
Banu Dedeman’dan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Ergün Demiray ise Dedeman markasının Türkiye’nin en önemli markaları arasında olduğunu, 2024 yılında başlattıkları projeler ile büyüme ve değişim konusunda örnek gösterilecek bir sonuca ulaşacaklarını belirtti. Demiray “Bugün toplam 9 ana marka, 29 hizmete açık ve imzalanmış 24 proje ile toplam 53 otel, yaklaşık 1700 çalışanımız ile hizmet veriyoruz. 2025 yılı sonuna kadar hizmete açık ve imza aşaması tamamlanmış otel sayısını 100’e, hizmet verdiğimiz ülke sayısını ise 10’a çıkarmayı hedefliyoruz. Yıl sonu hedefimiz ise markamıza katılan yeni otellerimizle birlikte 2.5 milyon müşteri ağırlamak” dedi.

ergun-demiray-025.jpg

“HEDEFIMIZ HERKESIN DEDEMAN’I OLMAK…”
Farklı kategorilerde, farklı ihtiyaçları karşılayan ama hepsinde misafirlerin son derece olumlu bir deneyim yaşayacakları 9 markalarının olduğunu belirten Ergün Demiray sözlerine şöyle devam etti; “Dedeman markası; yatırımcıların gönül rahatlığı ile projelerini teslim edeceği, çalışanların huzurlu ve keyifle görev yaptığı, misafirlerin ise rahatlık, konfor kavramları içinde son derece olumlu deneyimler yaşayacağı bir yapı sözü veriyor. Bugün Türkiye’nin en büyük yerli otel markası olarak Türk Hava Yolları’nın uçtuğu her yerde olmak istiyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcı tekliflerine uyum gösterme vizyonumuzla ilerliyoruz.

ergun-demiray-028.jpg

“2024 YILINA 2 OTEL AÇILIŞI, 6 YENI PROJE IMZASI ILE BAŞLADIK”
Büyüme stratejisi kapsamında 2024 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Ergün Demiray, “Yılın başında Almaty ve Karabük otellerini hizmete açtık. Ocak ayında Sapanca otelimiz, Şubat ayının başında Çanakkale ve Istranca (Kırklareli) otellerimizin imzalarını attık. 15 Şubat’ta ise ‘tek günde 3 imza birden’ dedik; Bakü, Batman ve Kemer franchise sözleşmelerini imzaladık. Park Dedeman Bakü, yurt dışındaki dördüncü otelimiz olması sebebiyle ayrı bir önem taşıyor. Batman’daki The Mesopotomia Managed by Dedeman da ‘Managed by Dedeman’ markamızın üçüncü oteli olacak. Dedeman Kemer Resort ile Antalya’da bayrağımızı yeniden dalgalandıracağız” diye konuştu.

“DEDEMAN LOYAL CLUB, BIR DENEYIM PROGRAMIDIR”
Herkese hitap eden bir marka olarak önemli ayrıcalıklar sağlayan kampanyalar hazırlandığını belirten Demiray, “Dedeman Loyal Club’ı bir sadakat programının ötesine taşıyoruz. Hedefimiz, misafirlerimizin üyesi olmaktan gurur duyduğu, sürekli yenilenen ve benzersiz fırsatlar sunan bir ekosistem yaratmak. Konaklamalarda, 1 Mart 2024 itibariyle Loyal Club üyesi olan Kamu Personeli ve Gazetecilere %25, 0-12 yaş ücretsiz, 12-20 yaş grubuna %30, 20-30 yaş grubuna ise %20 indirim uygulayacağız” dedi.

“DEDEMAN AKADEMI TURIZM SEKTÖRÜNE DEĞER KATACAK”
Ergün Demiray yeni dönem projeleri arasında olan Dedeman Akademi’nin ise binlerce ekip üyesinin eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağını ifade ederek, “Marka değerlerine bağlı, yetenekli ve istekli çalışanlar için hayata geçirilen Dedeman Akademi projesi sektörün nitelikli eleman ihtiyacına doğrudan çözüm sunacak. Sektöre ilgi duyan gençlere özel eğitim ve kariyer fırsatları sunacağız. Aynı zamanda, network, staj ve iş imkanları ile genç yeteneklere yeni kapılar açacağız. Dedeman Akademi turizm sektörüne değer katacak” dedi.

dedeman-istanbul--005.jpg

“DEDEMAN MARKASINI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”
Dedeman ailesinin 4. kuşak temsilcisi olarak yönetim kadrosunda yerini alan Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Özmestçi de “Dedeman markasının yönetiminde olmaktan büyük bir gurur duyuyorum.

murat.jpg

Kurucumuz büyük dedem merhum Mehmet Kemal Dedeman’ın bizlere aktardığı ilke ve prensiplerini, dedem merhum Murat Dedeman’ın vizyonunu 4. kuşak olarak devam ettirmek, en büyük sorumluluklarımdan biri. Daha çok insanı, farklı beklentileri ve hayalleri kapsamak, özellikle gençlerin ve çocukların Dedeman’ı olmak istiyoruz. Farklı marka ve konseptlerimizle sunduğumuz deneyimleri aktarabilmek hedefimiz. Bu noktada çocuklar ve gençlerle olan iletişimimizi artırmayı arzu ediyoruz. Bizi bundan sonra onlar büyütecek, yarınlara onlar taşıyacak. Aile büyüklerimin bugünlere getirdiği, ülkemiz için önemli bir değer olan Dedeman markasını daha ileriye taşımak için çalışacağız” dedi.

Kaynak: Dedeman Başkanı Ergün Demiray: Herkesin Dedeman’ı olacağız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın