Ülkemizin değişmeyen kaderi …!

0
8

Bu ülkede   80 leri , 90 ları ve 2000 ‘li yılları yaşayarak gördüm. Bu seneler  içinde dolu dolu her şeyiyle yaşayarak gördüm . Hiç bir şeyin olmadığı ama her şeyin aslında var olduğu sadece paranın geçtiği paran yoksa varlığının olmadığı günler geçirdik. Yağ kuyrukları ,tüp kuyruklarına girdik bekledik. En kötüsü de okuldan gel kuyruğa gir, bekle sıran gelsin, oradan çık başka kuyruğa gir ama Yapacak hiç bir şeyim yoktu. Gene o zamanlarda Yollarda asfalt yok kötü bir kentleşme Enflasyon yüksek , üretimde sağlık yok (köylerimiz hariç)siyasi çekişmeler, geçim derdi , Kira artışı gibi sorunlar yoğunluk da sorunlardı.

O devirler bitti bu devire geldik aslında değişen bir şey yok;

Çünkü şimdide paran yoksa gene alamıyorsun , sıra yok  ama Paran yok  elde edemiyorsun. işte  bu sebepten dolayı herkese ısrarla diyorum ki ;

Muhakkak TRT yıllarca oynayan Bizimkiler adlı    Dizi’ yi seyredin Türkiye’nin değişmeyen kaderini görün o günkü şartlar nasılsa bu günde aynı sadece Yıllar  değişmiş ama sorunlar hep aynı Enflasyon , geçim derdi, siyasi kavgalar , soygunlar rüşvetler ,ihaleler vs HER ŞEY  AYNI yani…..  Türkiye’nin KADERİ hep aynı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın