Dedeman üç otelle Orta Asya’ya girdi, İpek Yolu’nun kapısını açtı

0
81
ÖZKAN ALTINTAŞ – TÜRKİYE TURİZM

İSTANBUL – Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyada 10 ülkede otel açarak büyümeyi hedefleyen Dedeman Holding, Özbekistan’da Zarafshan Golden Group işbirliğinde üc otel açarak Türklerin anayırdu Orta Asya’ya açıldı ve İpekyolu’nun kapısını açtı.
Özbekistan’a Dedeman Tashkent, Rest and More by Dedeman Navoi Uzbekistan, Zarafshan Managed by Dedeman adlı üç otelin imza töreninde Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray, “Rahmetli Murat Dedeman’ın hedefinde dünyada 50 Dedeman oteli vardı. Biz ise çıtayı daha yukarı taşıyarak Temmuz aylında 75 otele ulaşarak rahmetli Murat Dedeman’ın vefatı günü mezarı başında onu yad edeceğiz” dedi,

dedeman--003.jpgdedeman--004.jpgÖzbekistan’da inşaat ve turizm yatırımları ile tanınan Zarafshan Golden Group ile geniş kapsamlı bir iş birliğine adım atan Dedeman, üst düzey konaklama beklentilerine 3 marka ile katıldı. Özbekistan yatırımı ile hem büyüme hamlesine hem de yeni marka stratejisine markalar ekleyen
Dedeman Holding ile Zarafshan Golden Group arasında işbirliği imzaları Dedeman İstanbul Otel’de atıldı. Böylece Dedeman, büyüme stratejisine eklediği yeni iş modelleri, geliştirdiği yeni markaları ve konseptleriyle dünyada ve Türkiye’de ‘Herkesin Dedeman’ı olma’ vizyonu ile farklı kitlelere ulaşma yönünde kararlı büyümesini sürdürüyor.

dedeman--005.jpg
ÖNEMLİ KATILIM OLDU
Dedeman İstanbul’da düzenlenen imza törenine Kültür ve Turizm eski Bakanı, halen Türkiye Çevre Eğitim Vakfı – TÜRÇEV’in Mavi Bayrak Projesi Başkanlığı görevinde bulunan Abdülkadir Ateş, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Banu Dedeman, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Özmestçi, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray ile Zarafshan Golden Group Yönetim Kurulu Başkanı Ulugbek Fayziyev ile ailesi ve Dedeman otealleri eski yöneticileri olmak üzere önemli katılım oldu.

dedeman--010.jpgdedeman--011.jpgDEDEMAN’IN YURTDIŞI OTEL SAYISI 7’YE YÜKSELIYOR
2024 yılında Kazakistan Almaty ve Azerbaycan Bakü’deki yatırımlarla yurtdışı portföyüne yeni halkalar ekleyen Dedeman, Özbekistan’daki bu yeni atılımına ek olarak imza süreçleri tamamlanan yatırımlarla birlikte Temmuz 2024 itibariyle yurtdışındaki otel sayısını 7’ye çıkaracak. Bugün 9 ana marka, hizmete açık 29, imzalı 21 ve imza aşamasında 11 olmak üzere toplam 61 otel ve 1.700 çalışanı ile hizmet veren Dedeman; 2025 yılı sonuna kadar hizmet verdiği ülke sayısını 10’a çıkarmayı hedefliyor.

dedeman--012.jpgdedeman--013.jpgÜÇ FARKLI MARKASIYLA ÖZBEKISTAN’DA
Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yer alacak olan Dedeman Tashkent, Temmuz 2024’te kapılarını misafirlere açacak. Tashkent Uluslararası Havaalanı’na, Amir Timur Meydanı ve Piramit Alışveriş Merkezi gibi önemli turistik mekanlara sadece 5 dakika uzaklıkta bulunan otel; 103 odası ihtişamlı mimarisi, üstün donanımı ve Dedeman’ın yenilikçi hizmet anlayışı ile iş ve tatil amaçlı konaklama merkezi olacak.

Navoi’de hizmete açılacak olan Zarafshan Managed By Dedeman, bu yılın mayıs ayında Dedeman kalitesi ile misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Zarafshan Managed By Dedeman, 2 stüdyo daire, 4 süit, 36 çift kişilik, 16 tek kişilik olmak üzere toplam 58 odası, 150 kişilik restoranı ve SPA merkezi ile hizmet verecek.

Rest & More By Dedeman Navoi Uzbekistan ise, Zarafshan Nehri’nin kıyısında hizmet verecek. Bu yılın mayıs ayında Dedeman olarak kapılarını açacak olan otel, 60 odası, SPA ve toplantı odası olanakları ile misafirlerine benzersiz bir konaklama deneyimi yaşatacak.

dedeman--006.jpg

ERGÜN DEMIRAY: HER YERI AYRI BIR CAZIBE DESTINASYONU YAPIYORUZ
İmza töreninde konuşma yapan Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray, “Türk otelcilik sektörünün en geniş otel zincirine sahip Dedeman markası olarak, yenilenen iş geliştirme stratejimizle son 2 yılda otel sayımızı %70 oranında artırmayı ve 2023 yılında %55 finansal verimlilik elde etmeyi başardık. Büyüme ivmemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Halen 10 yeni markamız var, iki marka daha geliyor. Biz klasik ticaret anlayışı dışına çıkarak dostluklarla güçleniyoruz.
dedeman--017.jpg
dedeman--014.jpgFayziyev, ailesi olan iki çocuğunu bize emanet etti. Dedeman bünyesinde onlara her görevi yaüptıorarak otel yönetimi eğitimi veriyoruz. Yermli marka olarak hizmet anlayışımızla yabancı markalardan bir tık dahna yıkarıdayız ve biz bunu dünyaya taşıyacağız. “Herşey dahil sistemi olmazsa otel satmaz” diyenler yanılıyorlar. Arık değişim zamanı geldi. Misafirlerin yüzde 42’si yemediği yemeği parasını ödemek istemiyor.

dedeman--016.jpgŞu an potansiyel projelerimize özel hazırladığımız anlaşmalarımızla markalarımızın bulunduğu her yeri ayrı bir cazibe destinasyonu haline getirmeyi hedefliyoruz. Dedeman misafirperverliği ve samimiyetini dünyanın dört bir yanına taşımak istiyoruz. Uluslararası standartlarda kaliteli hizmet sunarak sektörümüzde yatırımcılarımız, çalışanlarımız ve misafirlerimiz için en çok tercih edilen marka olmaya; ‘herkesin Dedeman’ı olmaya’ kararlıyız” dedi.

dedeman--007.jpgULUGBEK FAYZIYEV: IŞ BIRLIKLERI ÖZBEKISTAN’IN YÜZÜNÜ DEĞIŞTIRECEK
Zarafshan Golden Group Yönetim Kurulu Başkanı Ulugbek Fayziyev, “Öncelikle bu anlamlı imza töreninin milletlerimiz için çok kıymetli olan binlerce yıllık Nevruz Bayramına denk gelmesinden duyduğumuz mutluluğu belirtmek isterim. Türkiye ve Özbekistan iki kardeş ülkedir. Yıllar içinde birbirlerine daha da yakınlaşmış, iş birlikleri artmıştır. Bugün, turizm sektörü için çok güzel bir fırsat yakaladığımızı düşünüyor ve tüm Dedeman yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum. 3 otel ile başlıyoruz ancak gelecek için daha büyük hedeflerimiz var. Türkiye ile kuracağımız bu iş birlikleri Özbekistan’ın da yüzünü değiştirecek” dedi.

dedeman--008.jpgMURAT ÖZMESTÇI: YATIRIMDA, YENILIK VE DEĞIŞIME ODAKLANIYORUZ
Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Özmestçi ise; “58 yıllık güçlü kurum kültürüyle Türkiye’nin en büyük yerli otel markası Dedeman olarak, büyüme stratejimiz ile ulusal ve uluslararası yolculuğumuzu hızlandırıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz atılım ve gelişim süreçleri, markamızın değişen ruhunu olgunlaştırıyor. Gerçekleştirdiğimiz her yatırımda yenilik ve değişime odaklanıyor, değişen tüketici beklentilerini karşılayan konaklama seçenekleri sunuyoruz. Özbekistan’da yeniden varlık göstermek de bizim için son derece önemli bir adım. Bölge turizmine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

dedeman--009.jpgABDÜLKADIR ATEŞ: DEDEMAN BINLERCE TURIZM PROFESYONELI YETIŞTIRMIŞ BIR OKUL
Kültür ve Turizm eski Bakanı Abdülkadir Ateşşunları anlattı: “Bugün iki kardeş ülkenin başarılı aileleri arasında atılan bu imzalar; Nevruz’un sembolik anlamlarını taşıyor; bereket, kardeşlik ve barış. Özbekistan turizm sektörünün yıllar içindeki değişimine tanıklık etmek çok büyük bir mutluluk. Dedeman markasının 58 yıllık deneyimini aktaracağı Özbekistan hamlesi ile bu değişimin daha da hızlanacağına inanıyoruz. Dedeman, Türkiye’nin en büyük yerli turizm tesislerinden biri. Ayrıca, Türkiye turizmi için bir okul olma özelliği de var. Bu okuldan geçen turizm profesyonellerinin sayısı herhalde 15 bine ulaşmıştır. Yeni dönemde artık bunu resmen bir eğitim ekosistemine dönüştürerek, Dedeman Akademi’yi hayata geçirecekler; ne büyük mutluluk. Bu gibi projelerle yetişmiş personel sayısını sektörümüzde artırmak istiyoruz. İnşallah Dedeman’I bütün Orta Asya’ya yayılacak.”

Kaynak: Dedeman üç otelle Orta Asya’ya girdi, İpek Yolu’nun kapısını açtı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın