İngiltere’de ‘FLiRT’ paniği: 200 kişide görüldü.

0
1

Dünya genelinde 7 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan Kovid-19’un yeni varyantı ‘FLiRT’ İngiltere’de tespit edildi. Yeni varyantın en önemli belirtisinin burun akıntısı olduğu belirtilirken, uzmanlar mutasyona uğramış türün bulaşıcılık oranını ve ölümcül olma riskini araştırıyor.

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı, İngiltere’de artan yeni Kovid varyantı ‘FLiRT’ konusunda uyarı yayınladı. Kovid-19’un yeni varyantı ”FLiRT” son olarak İngiltere’de görüldü ve ülkede 2 bin yeni vaka tespit edildi. Uzmanlar, FLiRT varyantının belirtilerini burun akıntısı, ateş, öksürük, boğaz ağrısı, yorgunluk, baş arısı, kas ağrıları, ishal, kusma olarak sıraladı. Virüsün orijinal belirtisinin tat veya koku kaybı olduğu aktarıldı.

DAHA BULAŞICI OLABİLİR
Uzmanlar, FLiRT varyantının orijinal Kovid-19 virüsünden daha bulaşıcı veya daha ölümcül olup olmadığı hakkında henüz net bir bilgi bulunmadığını belirtiyor. Bilim insanları bu konuda araştırmalara devam ediyor.

ENFEKSİYON NASIL ÖNELENEBİLİR?
Öte yandan yetkililerden vatandaşlara koruma önerileri olarak ellerin sık sık yıkanması, maske, kalabalıktan uzak durma, sosyal mesafeyi koruma ve aşı yapılması konusunda uyarılar gelmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın