MSC Cruises, 2021 yaz sonunda 2 gemi ile Türkiye’ye dönüyor

0
474

Ege&Adriyatik ve Doğu Akdeniz programlarını gerçekleştirecek olan MSC gemileri i İstanbul, Kuşadası, programında iniş ve biniş limanı olarak belirlendi.

İSTANBUL – MSC Fantasia, İstanbul ve Kuşadası’nda misafirleriyle buluşuyor MSC Lirica, Kuşadası’na geliyor. MSC Cruises, 2021 yaz sezonunda , 2 gemi ile Türkiye limanlarına geri dönüyor. Ege&Adriyatik ve Doğu Akdeniz programlarını gerçekleştirecek olan gemiler ile hem İstanbul hem de Kuşadası, şirketin seyahat programında önemli birer iniş ve biniş limanı olarak belirlendi.

MSC Fantasia, 25’er kez İstanbul ve Kuşadası’na uğrarken, MSC Lirica sezon boyunca 23 kez Kuşadası’nı ziyaret edecek. Gemi bu sürede Türkiye’ye ortalama 212.000 yolcu taşıyacak ve Türkiye’den 10.000 misafiri ağırlayacak.

MSC Fantasia’nın 2021 Nisan ve Eylül ayları arasındaki 9 günlük programına göre, İstanbul, Efes Antik Harabeleri’nin yakınındaki Kuşadası, olimpiyatların doğduğu şehir Katakolon, misafirlerin kara turlarıyla Atina’ya ulaşabilecekleri Pire, Korfu Adası, İtalya’daki Bari ve Venedik’i kolayca ziyaret edebilecekleri Kuzey İtalya’daki Trieste Limanı, geminin İstanbul’a dönmeden önce uğrayacağı duraklar olacak.

MSC Lirica, Mayıs 2021’den Eylül 2021’e kadar Kuşadası’dan Pire’ye 7 gecelik seyahatler sunacak ve seyahat programına göre Kuşadası’na geri dönmeden önce Yunan adalarından Mikonos’a , İsrail’in Akdeniz kıyısında yer alan Haifa’ya , Kıbrıs’ta Limassol’a ve Yunan adalarından Rodos’a uğrayacak.

MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro, “Türkiye’ye geri dönmekten dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Türkiye’ye yolcu getirdiğimiz dönemlerde, genel satış acentesi olarak faaliyet gösterirken, Şubat 2018 itibariyle oluşumumuzu MSC ofisi olarak yeniden yapılandırarak, Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma gelmeyi başardık” dedi ve ekledi,

“Halihazırda, seyahat acentelerinin taleplerini dikkate alarak hazırladığımız ve acentelerin rezervasyon adımlarını kolaylaştırdığımız, doğru ve etkin satış araçlarına sahibiz. Uzun yıllardır süregelen iş birliğimiz ile bir aile gibi olduğumuz acentelerimizin bireysel ve kurumsal satışlarımıza verdikleri desteğin giderek artacağına inanıyor, 2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’nı da kapsayan Ege & Adriyatik programlarında, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz.”

MSC Fantasia

MSC Fantasia, geniş misafir portföyüne, özellikle de ailelere, rahat ve keyifli bir deniz yolculuğu sunmak, onların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Tenis kortlarından basketbol sahalarına, mini golf sahasından jogging parkuru ve spor salonuna, aqua park tesisinden Formula 1 simülatörü ve 4D sinemaya kadar, gemide zaman geçirmelerini keyifli hale getirebilecek sayısız spor ve eğlence faaliyeti bulunmaktadır. Dinlenmek ve rahatlamak isteyen misafirler için ise MSC Aurea Spa, pek çok bakım ve terapi seçeneği sunmaktadır. Ana restaurantlarının yanısıra, dünya mutfaklarından da örnekler sunulan özel yemek alanlarında pek çok lezzet ve otantik yemekler misafirler ile buluşmaktadır.

MSC Fantasia, MSC Yacht Club ile misafirlerine kişiselleştirilmiş ve lüks bir deniz yolculuğu deneyimi sunar. Yenilikçi “gemi içinde gemi” konseptine sahip MSC Yacht Club, gemi güvertesinin ön kısmında bulunan özel yüzme havuzu, solaryum, özel restoran, 24 saat butler hizmeti gibi özellikleriyle ayrıcalık ve mahremiyet arayan, detaylara önem veren misafirler için tasarlanmıştır.

MSC Lirica

MSC Lirica, 992 kabini ile zarafeti, konforu ve misafirperverliği merkeze alan benzersiz bir deniz yolculuğu deneyimi sunmaktadır. Gemideki fuaye alanlarının görkemi ve boydan boya camla kaplı salonların sunduğu ferahlığın hakim olduğu atmosfer misafirlerle buluşmaktadır. Muhteşem Beverly Hills Bar veya gösteri öncesi kokteyli için harika bir buluşma yeri olan geleneksel İngiliz tarzıyla donatılmış Lord Nelson Pub da dahil olmak üzere pek çok salon ve bar seçeneği mevcuttur.

Aileler için ise her yaştan çocuğa hitap eden programlı aktivitelerin yanısıra bir su parkı ve iki yüzme havuzuna ek olarak LEGO Group ve Chicco işbirliği ile bir çocuk oyun alanı oluşturulmuştur.

MSC Aurea Spa, yorgunluğunu atmak isteyenlere cenneti sunarken, Broadway Tiyatrosu ise misafirlerini her gece eğlenceye davet eder. İki ana restoran, bir büfe ve popüler Kaito Sushi Bar seçenekleri sayesinde misafirler, istekleri doğrultusunda yemeklerinin tadını çıkarabilirler.

Kaynak: MSC Cruises, 2021’de 2 gemi ile Türkiye’ye dönüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın