Sağlık Bakanlığı’ndan acenteye Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi verildi

0
415

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk “Uluslararası Sağlık Turizm Yetki Belgesi” TURSAB’a bağlı acentaya verildi

DİYARBAKIR – Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk “Uluslararası Sağlık Turizm Yetki Belgesi” TURSAB’a bağlı acentaya verildi.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin tarafından Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı hakkında Yönetmelik kapsamında, yetkinlik kriterlerine ve Yönetmeliğin genel esaslarına uyarak, uluslararası sağlık turizmi faaliyetinde bulunmaya hak kazanan Yatkın Turizm Seyahat Acentasına “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” düzenlenen tören ile teslim edildi.

Bu belge ile TURSAB Güneydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu üyesi Yatkın Turizm Seyahat Acentası uluslararası tüm hastalara hizmet verecek kriterlere sahip olduğunu ve üst kaliteye ulaştığını da belgelendirmiş oldu.

Yatkın Turizm Seyahat Acentasına yetkilisi Abdulaziz Yatkın; “Uluslararası sağlık turizmi ile turizm yönünden önemli bir yere sahip olan ilimizi, inanç turizmi, kültür turizmi, gastronomi, termal ve coğrafi zenginliklerinin yanında sağlık hizmeti alanında da uluslararası platformda önemli bir konuma getirmek istiyoruz. Ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmek, ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlamayı hedefledik. Acentamıınz, “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” alması ilimize ve ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak: Bakanlıktan acenteye Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın