5.Uluslararası Termal Turizm Zirvesi 2020 Eylül’de Eskişehir’de yapılıyor

0
414

Türkiye’nin termal kaynaklarını ve turizm değerlerini ortaya çıkaran 5.Uluslararası Termal Turizm Zirvesi 2020 Eylül ayında Eskişehir’de yapılacak.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
EDREMİT /BALIKESİR – Türkiye’nin termal kaynaklarını ve turizm değerlerini ortaya çıkaran 5.Uluslararası Termal Turizm Zirvesi 2020 Eylül ayında Eskişehir’de yapılacak. Dünyanın sağlık turizmcilerini bir araya getiren Balıkesir Edremit’te düzenlenen 4.Uluslararası Termal Turizm Zirvesi Gala Yemeği’nde zirvenin yeni adayının Eskişehir olduğunu açıklayan Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Derneği- THTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Zirve ile ilgili anlaşma plaketi ve bayrak devirini Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’dan Eskişehir Vali Yardımcısı Akın Ağca’ya yaptı. Böylece zirve  bayrağı Bursa Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı- BEBKA yöneticilerine sunuldu.

BİR YIL BOYUNCA ESKİŞEHİR İÇİN ÇALIŞMA BAŞLIYOR
Emin Çakmak “2008 yılında Başbakan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği destekle başladığımız etkinliklerin ilk zirvesini Afyonkarahisar’da yaptık. Sonra sırasıyla Pamukkale/Denizli, Sivas ve son olarak ise Edremit/Balıkesir’de yaptık. Zirvelere dünyanın sağlık turizmcileri getirerek bölge turizmine ve Türk ekonomisene önemli katkılarda bulunduk. Bu kez bir yıl boyunca Eskişehir için çalışmaları yürüteceğiz” dedi.


BALIKESİR’DE BAŞARILI ZİRVE

Türkiye’nin tarihten gelen termal kaynakları ile en değerli bölgelerinden biri olan Balıkesir’in ‘Termal Turizm Başkenti’ olması hedeflenerek 25-29 Eylül tarihleri aasında düzenlenen 4. Uluslararası Termal Sağlık ve Turizm Zirvesi 56 ülkeden 300’ü aşkın alım heyeti, yerli-yabancı 55 basın mensubunun katılımıyla yapıldı.
Adrina Hotel’de başlayan toplantıda Türkiye Sağlık Turizm Konseyi Derneği-THTC’nin kurucu Başkanı Emin Çakmak Türkiye’nin sağlık turizminden 890 bin yabancı hasta ile 8.5 milyar dolar kazandığını belirterek “2023 hedefimiz 20 milyar dolar gelirdir’dedi.

Kaynak: 5.Uluslararası Termal Turizm Zirvesi 2020 Eylül’de Eskişehir’de yapılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın