Beşiktaş’taki gece kulübü yangınında gözaltı sayısı 11’e çıktı

0
2

Beşiktaş’ta, 29 işçiye mezar olan gece kulübündeki yangına ilişkin, sahne platform firması yetkilisi 2 kişi daha gözaltına alındı. Böylelikle gözaltı sayısı 11’e yükseldi.

İstanbul Gayrettepe’de bulunan ‘Masquerade’ isimli gece kulübündeki tadilat sırasında çıkan yangının ardından başlatılan soruşturma kapsamında iş yeri sahipleri Mehmet Menduh C. ve Şahzade Ş. ile sorumlu müdür İsmet Ş., işletme müdürü Arda Arman P. ve iş yeri muhasebecisi Salim A., tadilat ile ilgili metal işleri sorumlusu Kahraman E., metal işleri firma sahibi Çağatay A., mobilyacı Ercan E. ve iş yeri ortağı Fatma D. olmak üzere toplam 9 şüpheli gözaltına alınıştı.

29 kişiye mezar olmuştu: İşte küle dönen gece kulübünün içi 29 kişiye mezar olmuştu: İşte küle dönen gece kulübünün içi

Yangına ilişkin devam eden soruşturma kapsamında sahne platform firması yetkilisi 2 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltı sayısı ise 11’e yükseldi.

29 kişinin öldüğü gece kulübünden sağ kurtulan işçi dehşeti anlattı: Alevler yükselince birden elektrik kesildi… 29 kişinin öldüğü gece kulübünden sağ kurtulan işçi dehşeti anlattı: Alevler yükselince birden elektrik kesildi…

Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’nde ifadeleri alınan 9 kişi için ek gözaltı süresi alınırken, mobilyacı Ercan E.’nin ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı.

Devam eden soruşturma kapsamında ise gece kulübünün teknik servis personeli İbrahim B.’nin de (36) polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

İfade işlemleri tamamlanan şüphelilerin yarın adliyeye sevk edileceği ileri sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın