Çin’in 3.100 yıllık antik başkenti Xi’an’da gece turizmi

0
552

XI’AN / ÇIN – Çin’in Shaanxi eyaletinin Terracotta Savaşçıları ve Atları ile bilinen 3.100 yıllık antik başkenti Xi’an, Gece Turu Programını başlattı. Programda 2020 yılına kadar şehir genelinde 30 gece tur rotası açılacak ve perakende satış gelirini 50 milyar CNY’den fazla yükseltmesi bekleniyor.

Çin’in batı Şaanksi eyaletinin başkenti Xi’an, 3.000 yıldan fazla bir tarihe ve Terracotta Savaşçıları ve Atları ve antik Şehir Duvarı gibi dünyaca ünlü cazibe merkezlerine sahip uluslararası bir turizm merkezidir. “Çin’in açık hava müzesi” olarak adlandırılan şehir, Doğu ve Batı’yı ticaretle ilişkilendiren Çin Han Hanedanlığı döneminde kurulan eski bir ticaret yolu ağı olan İpek Yolu’nun başlangıç ​​noktasıydı.ŞEHRIN GECESINI TANıTıYORUZ

Xi’an Kültür ve Turizm Dairesi müdür yardımcısı olan Kang Lifeng, şunları söyledi: “Yeni sunulan gece turu programı, şehir turizmini, geceleri gezide performanslara, ve yemeğe kadar hepsi bir arada deneyim sağlamak için her yönüyle ele alındı. Alışverişinde bulunduğu yeni programın ziyaretçileri ve sakinlerimizi kentimizin canlılığını paylaşmaya teşvik edeceğini umuyoruz. “
Kang Lifeng, sözlerine “Gece turu programı, kentin Xi’an’da turizm endüstrisi zincirini genişletmeyi ve ekonomik getiriyi artırmayı hedefleyen ‘Pan-Travel’ stratejisini yansıtıyor” diye ekledi.

MÜZELER GECE AÇIK OLACAK
Şehir Surları, eski hanedanlardan taş steller, eserler ve taş heykellerin sergilendiği temalı bir müze olan Stele Forest’te yeni programla gece ziyaretleri için çalışma saatlerini uzatıyor. Ming hanedanlarının tahkimatlarının bir bölümünü oluşturan yerler, ziyaretçilere benzersiz bir deneyim getirecek ve antik ve müreffeh kentin canlılığını geri getirecek şekilde yeni rotaya entegre edilecektir.

TÖRENLER, DANS, KUKLA GÖSTERİLERİ
Güney Kapısı Karşılama Töreni, Sonsuz Pişmanlık Performansı ve Tang Stili Dansı gibi modern şarkı ve dans gösterilerinin yanı sıra, şehir aynı zamanda yerel operasyonel Qin kavite performanslarını, gölge kuklacılığını ve eski tarz konserleri tanıtacak. Kültürel deneyimler mevsimler arasında da farklılık gösterecek, çünkü performans, modern gelişmeleri mevsimler boyunca yerel kültür ve geleneklerle harmanlayacaktır.100 GECE PAZARI GEZİYE AÇILIYOR

Şehir ayrıca ziyaretçileri, 2020 sonuna kadar gece hayatı rotalarının bir parçası olarak yaklaşık 100 gece pazarı dahil olmak üzere çeşitli kültürel deneyim projelerine katılmaya davet ediyor. Caddelerde dekore edilmiş aydınlatma, yerel avcı tezgahları, hediyelik eşya dükkanları ve gece pazarları dahil olmak üzere gece hayatı etkinliklerinin ziyaretçilerine erişim sağlayacak.

TOPLU TAŞIMA SAATLERİ UZATILIYOR
Şehirde, akşam otobüs hizmetleri artırılarak, kapasite ve yolcu akışına dayalı çalışma sürelerini uzatılıyor. Taksi hizmetlerinde şoförlere eğitim verilerek metropolde taşımacılık iyileştiriliyor. Hükümet ayrıca, açık hava yürüyüş parkurlarını, yaya yollarını, halka açık spor alanlarını geliştiriyor.

Kaynak: Çin’in 3.100 yıllık antik başkenti Xi’an’da gece turizmi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın