‘İKRAMİYELER BAYRAMDAN ÖNCE HESAPLARDA OLACAK’

0
3

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 3 bin TL Ramazan Bayramı ikramiyelerinin bayramdan önce emeklilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine toplantısının adından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘İKRAMİYELER BAYRAMDAN ÖNCE HESAPLARDA OLACAK’

Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere verilecek 3 bin TL ikramiyeye ilişkin takvimlendirme çalışmalarının sürdüğünü belirten Işıkhan, “Hayırlı olsun. Yasa Meclis’ten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak.”

‘PRİM GÜNÜ EŞİTLEMESİNİ DÜZENLEME İÇİNE ALACAĞIZ’

Bakan Işıkhan, Bağ-Kur’luların sigorta prim gün sayısının, SSK’lıların prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunda seçim sonrası çalışma olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine, “O da orta vadeli planlarımızın arasındaydı. Düzenleme içine alacağız tabii.” dedi.

İstihdamı artırmanın ve kayıt dışılığı azaltmanın, en önemli hedefleri arasında bulunduğunu belirten Işıkhan, ayrıca Emekliler Yılı kapsamında emeklilere desteklerinin olacağını ve çalışmaların devam ettiğini aktardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın