İngiltere’de bazı Magnum ürünlerine toplatma kararı..!

0
3

Unilever, plastik ve metal varlığı nedeniyle Magnum’un bademli dondurmalarından 5 seriyi geri çağırma kararı aldı.İngiliz tüketim ürünleri devi Unilever, Birleşik Krallık ve İrlanda’da dondurma markası Magnum’un bademli dondurmalarını olası plastik ve metal varlığı nedeniyle önlem olarak geri çağırdı.

Geri çağırma, Birleşik Krallık Gıda Standartları Ajansı’nın (FSA) bu ürünleri “yemek için güvensiz” olarak etiketlemesinin ardından geldi.

Ajanstan yapılan açıklamada, “Bu ürün, yemeyi güvensiz hale getiren plastik ve metal parçaları içerebilir” uyarısı yer aldı.

Üçlü paketler halinde satılan 100 ml’lik bademli dondurmalarda 5 serinin geri çağırıldığı belirtilirken şirket de “Yukarıdaki ürünü satın aldıysanız yemeyin” uyarısında bulundu.

Ayrıca dondurma satan tüm perakende mağazalarda müşterilere ürünün neden toplatıldığını ve ne yapmaları gerektiğini açıklayan duyurular asılacağı belirtildi.

DONDURMA BİRİMİNİ AYIRMA KARARI ALMIŞLARDI
Tüketim malları devi Unilever, kısa bir süre önce, daha geniş bir yeniden yapılanmanın parçası olarak dondurma bölümünü ayırmayı planladığını duyurmuştu.

Yeniden yapılanma sonucunda şirket güzellik ve sağlık, kişisel bakım, ev bakımı ve beslenme olmak üzere dört iş koluna odaklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın