Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonlar sonlandırılmalıdır.

0
2

KKTC Cumhurbaşkan Ersin Tatar, Almanya’nın Başkenti Berlin’de iletişim ve ulaşımın bu kadar kolaylaştığı bir dönemde Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonların çağ dişi olduğunu söyledi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKIYE TURIZMBERLİN /ALMANYA – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaskan Ersin Tatar, Almanya’nın Başkenti Berlin’de 2. Küresel Destinasyon Değişim Forumu toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, bütün zorluklara rağmen farklı kültürlerin turizm konusunda bir araya gelerek etkileşim sağladıklarını belirtti. İletişim ve ulaşımın bu kadar kolaylaştığı bir dönemdemde Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonların çağ dişi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, bunun bir an önce sonlandırılması gerektiğine dikkat çekti.

TÜRK İŞADAMLARINDAN KKTC’YE DESTEKBerlin Ocak Hotel’de Ertaç Ocak’in konuğu olarak KKTC Berlin Temsilcisi, Büyükelçi Beniz Uluer Kaymak ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaskan Ersin Tatar onuruna düzenlenen yemeğe KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’da katıldı.Yemekte Türkiye Cumhuriyeti Berlin Başkonsolosu İlker Okan Şanlı, Azerbaycan Berlin Büyükelçisi Nasimi Aghayev ile Almanya’da faaleiyette bulunan Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası – TD-IHK, Türk İşadamları Derneği-TDU temsilcileri yer aldı.

ALMANYA KIBRIS TÜRK HALKININ SESINE KULAK VERMELİCumhurbaşkanı Tatar, diplomasi ve diyaloğun önemine işaret ederek, Avrupa ve özellikle Almanya’nın Kıbrıs Türk Halkının sesine kulak vermesi gerektiğini söyledi.Cumhurbaşkanı Tatar, daha iyi bir gelecek için herkese adil ve tarafsız bir şekilde yaklaşılması gerektiğini, Kıbrıs için bunun olmasını temenni ettiğini kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizmde daha iyi bir yere gelmesi için bir çok çalışma yürüttüğünü anlatan cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin önemli bir turizm destinasyonu olduğuna dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC tarihi binaları, kumu, güneşi ve el değmemis doğası ile ilgi çeken bir destinasyondur” dedi. Kaynak: Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonlar sonlandırılmalıdır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın