Türsab’ta ki kötü apartman yöneticisine ‘dur’ demek için adayız

0
427

Yükselen TÜRSAB Hareketi lideri ve Türsab adayı Tansu Demir, Ürgüp’te 150’yi aşkın acente ile yaptığı toplantıda projelerini 10 madde ile açıkladı

NEVŞEHİR /ÜRGÜP– Yükselen TÜRSAB Hareketi liderive TÜRSAB adayı Tansu Demir, Kapadokya’da düzenlediği ilk toplantısında seçimlerde TÜRSAB yönetimini kazanmak ve yönetime yeni bir soluk getirmek istediklerin belirterek “Sistemi kökten değiştirmeye geliyoruz. Türsab’da ‘değişim’ denildi ama varolan sistem hiç değişmedi. Başaran Ulusoy gitti, Firuz Bağlıkaya geldi. Ortada değişen hiçbirşey yok. Adaletli olan sistemde değişiklik yapabilmektir. Biz iktidara geldiğimizde sistemi değiştirerek yapılması gerekenleri tek kişiye odaklamadan hızlı bir sekilde yapılmasını sağlayacağız” dedi.
Nevşehir, Ürgüp’te Karakuş Restoran’da 150’yi aşkın seyahat acetesi ve yore belediye başkanlarının katıldığı toplantıda Tansu Demir, Türsab’da Kobi modeli yönetim biçimi ile çalışılacağını söyledi. Tansu Demir “Hizmet almaya değil! acetelere hizmet etmeye geliyoruz. Bizler 10.000 acenta hepimiz bir apartmanda oturuyoruz. Kötü apartman yöneticisin değiştirmeye geliyoruz” dedi.

KÖTÜ APARTMAN YÖNETİMİ HEPİMİZE NORMAL GELİYOR

Yükselen Türsab Hareketi lideri Cüneyt Tansu Demir; Türsab’ı ‘apartman’a başkanı kötü ’apartman yöneticisine’ benzeterek “yaptığı konuşma ile ilgi çekti.
Tansu Demir, “Bizler 10.000 acenta hepimiz bir apartmanda oturuyoruz. Apartmanda kalorifer problemi var, çatıdan su akıyor, binanın çöpleri toplanmıyor, boya ve badana yapılmıyor. Yöneticilerini bizim apartmanı tanımayan karşı villadan seçiyoruz. Bunu da bize kanıksatmışlar. Hepimize normal geliyor !” dedi.

SEKTÖRÜN IHTIYAÇLARıNı BELIRLEDIK
Cüneyt Tansu Demir; toplantıya katılan sektör temsilcileri, belediye başkanları ve basın mensuplarına teşekkür etti. Seçimi kazanmaları durumunda tüm acentalarla birlikte hayata geçirecekleri çalışmaların sektörün ihtiyaçlarını ve artan ilgiyi karşılaması bakımından bir “ilk” olduğuna dikkat çekti.

ARTıK BIZI BIZ YÖNETMELIYIZ! OLİGARŞİYE SON VERMELİYİZ
Demir; “Türsab’da bürokratik oligarşiye son verileceğini, BTK’ların Bakanlık alan yönetimlerinde olacağını, BTK’lara Özerklik verilerek şube statüsüne alınacağını ve acentaların hakkını her yerde savunan bir TÜRSAB oluşturacaklarını söyledi.

MESLEKTAŞLARıMıZı GÜNÜMÜZ TEKNOLOJILERIYLE BULUŞTURACAĞıZ
Demir; “ Sizlere kısaca ifade ettiğimiz çalışmalarımızla turizm sektöründeki meslektaşlarımızı günümüz teknolojileriyle de buluşturarak gelecek yıllara yatırımlar yapılmasını sağlamak durumundayız. Çalışmalarımız yardımıyla bu çağı, tüm sektör temsilcilerimizle birlikte hem eğlenerek hem de öğrenerek yakalama olanağı sağlayacağımıza inanıyorum. Bunu da ancak mesleğine gönül verenlerin desteği ile başarabiliriz” dedi.

Tansu Demir, göreve geldiklerinde yapacaklarını 10 madde ile sıraladı

E-TICARET KREDİSİ
1- Bütün acentalara, KOSGEB Sektör kredisi ile toplamda 400 bin TL (200 bini hibe kredi ve 200 bini faizsiz 1 yıl sonra geri ödemeli olacaktır) sektörel kredi desteği çıkartacağız. Bu krediyi öncelikle her acentamız, web sitesinin güncellenmesinde, e-ticarete geçişte, yurtdışı fuar ve tanıtımlarında, araç filoları yenilemesinde veya istihdam yaparak dilediğince kullanabilmelerini sağlayacağız.

TÜRSAB ÜYELERI IÇIN ULUSLARARASı PROJELER
2- Yönetim süremiz içerisinde acentalarımızın gelişmelerine yönelik en az 10 proje hayata geçirilmiş olacaktır. TÜRSAB üyeleri için uluslararası projeler üretecek, varsa olası projeleri değerlendirmeye alacağız. Devletten aldığımız ve sektörümüzde yatırıma dönüştüreceğimiz bu çalışmalarla turizm gelirimizi 70 milyar dolara çıkartacağız.

%18 KDV ORANıNıN %8’E INDIRILMESI
3- Turizm sektöründe maddi sıkıntılara yol açan ve acentaların dönemsel olarak yaşadığı krizlerde baş etmenlerden bir tanesi olan %18 KDV oranının %8’e indirilmesini sağlamak için çalışmalarda bulunacağız.

GENÇLERE TURİZM EĞİTİMİ
4- Acentalara Incoming eğitimi verilecek olası pazarlar için fuar ve tanıtım bütçeleri desteklenecek. Böylece devletten sağlanmış kredinin boşa gitmesi önlenecek, hem acentacımıza, hem ülkemize bir gelir kapısı olacaktır. Genç bir nüfusa sahip ülkemizde, gençlerimizin geleceği için istihdam çok önemlidir ve sektörümüz bu konuda da örnek olacak.

BÖLGE UZMANI TURİZMCİLER
5- Bölgesel turizm ön planda tutulacak. Özellikle kalkınmaya öncelikli bölgelerde bulunan ve sadece geçimini uçak biletinden sağlayan acentalarımıza yönelik bölgelerinde uzman olabilecekleri tur, organizasyon ve / veya etkinlikler hususunda akademimiz kanalıyla eğitim ve destek verilecek.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ AĞIRLANACAK
6-Ülkemize youtuber ve instagram fenomenleri davet edilerek, gene kalkınmaya öncelikli bölgelerimiz başta olmak üzere, bölgesel kalkınmaya ve ülkemizin tanıtımına ağırlık ve destek verilecek.

TÜRSAB’TA ALTIN ÇOCUKLAR OLACAK
7-Türsab’da gençlerin önü gerçekten açılacak, ülkemizin önemli üniversitelerinden derece ile mezun gençleri istihdam edip, birliğimizin geleceğini, altın çocuklarımıza emanet edecektir. Böylece hem beyin göçü engellenmiş, hem de sektörümüzün geleceğine büyük bir yatırım yapılmış olacaktır. En büyük yatırım insana ve bilgiye yapılan yatırımdır.

INCOMİNG İLLERİ ARTACAK
8-Ülkemizde incomingde kazanç sağlayan illerimizin sayısını arttıracağız.

DÜNYA SIRALAMASINDA LİDERLİK
9-Dünyada turizm sıralamasında liderlik için uzun vadeli çalışmaların planlamasına yönelik çalışmalar yapacağız.

BAKANLIK VE SEKTÖR İLE İŞBİRLİĞİ KURULACAK
10-Ülkemizin turizm master planlarının çıkarılması konusunda başta Bakanlığımız ve ilgili sektör temsilcilerimizle ortak çalışmalarda içerisinde bulunarak turizmimizin geleceğini planlayacağız.

Kaynak: Türsab’ta ki kötü apartman yöneticisine ‘dur’ demek için adayız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın