Deve Güreşleri Folklorik kültürümüzün bir parçasıdır

0
1

Abdurrahman Büyükkeskin
DEMRE/ANTALYA – Antalya’nın Demre(Kale) ilçesi Demre Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Mavi Akdeniz Yeşil Demre Deveciler Derneği’nin bu sene 17’ncisini düzenlediği geleneksel Folklorik Deve Güreşine Demreliler yoğun ilgi gösterdi.

Demre Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 17. sini düzenlediği Folklorik Deve Güreşi Gösterileri büyük bir katılımla gerçekleşti. Yaklaşık 50 devenin kıran kırana mücadele ettiği güreşte gerçekleşti. Güreşte güreş alanında kaçan deve diskalifiye sayıldı.

deve-guresleri-002.jpgDeve güreşine Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz ve Mavi Akdeniz Yeşil Demre Deveciler Derneği Başkanı Yusuf Dedemoğlu ve deve sahipleri katıldı. Demre Belediye Başkan Gülsüm Cengiz yaptığı açıklamada,’ Geleneksel hale getirdikleri 17’nci Folklorik Demre Deve güreşinİ gerçekleştirmekten onur v mutluluk duyduk. Amacımız bu tür etkinlikleri özümüzün ve kültürümüzün bir parçasını gelecek nesillere taşımaktır.Yoğun bir ilgiyle çok güzel bir atmosferde geçen etkinliğe katılan tüm deve sahiplerine ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum.’dedi.

deve-guresleri-001.jpg

deve-guresleri.jpgGüreşte dereceye giren develere madalya ve kupalarını Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz yaptı.

Kaynak: Deve Güreşleri Folklorik kültürümüzün bir parçasıdır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın