Yolcuların üzerine kurtçuklar düştü, uçak geri döndü.

0
1

Delta uçağı, ekonomi sınıfında oturan yolcuların üzerine baş üstü bölmesinden kurtçukların düşmesi üzerine kalkıştan bir saat sonra geri dönmek zorunda kaldı.

Independent’In haberine göre uçak 13 Şubat Salı günü Amsterdam’dan ABD’nin Michigan eyaletinin Detroit kentine yolcu taşırken, bir yolcunun içinde çürümüş balık bulunan bavulu baş üstü bölmesindeyken açıldı ve kurtçukların yolcuların üzerine düşmesine ve uçağın geri dönmesine neden oldu.

Uçak indikten sonra tüm yolculara uçağı boşaltma talimatı verildi ve içinde balık bulunan bavul imha edilmek üzere bir torbaya kondu. Uçağın kendisi de derinlemesine temizlendi.

Kelce adlı bir kişi, X/Twitter hesabından uçuşta yaşadığı deneyime ilişkin yorumda bulunarak, “Amsterdam’a 8 saatlik @Delta yolculuğunda 2 saat geçmişken çürümüş balık ve kurtçukların bizimle birlikte yolculuk ettiğini öğrenmek gerçekten çok güzel” diye yazdı.

Daily Mail’e verdiği röportajda Kelce, Delta personelinin çürüyen valizin sahibini tespit ettiğini ve diğer yolcular uçaktan ayrıldıktan sonra onu uçakta alıkoyduğunu açıkladı.

Kelce, tazminat olarak yolculara 8 bin uçuş mili, otel odası bedeli ve gece boyunca beklemeleri halinde 30 dolarlık yemek bileti verildiğini de sözlerine ekledi.

Uçaktaki diğer yolcular Reddit’te r/Delta alt başlığına kendi durumları hakkında yazdı.

“Ailem ve ben kurtçukların hemen önündeki sıradaydık. Hemen arkamızdaki kadın uçuş görevlilerine kurtçukların kafasına düştüğünü söyledi. Iyy. Arkamı döndüğümde koltuğun üzerinde kıpırdanıyorlardı. Yine de bizi biraz daha öne aldılar.”

“El çantalarımızdan biri iğrenç olanın hemen yanındaydı, bu yüzden uçuşun sonunda iyice kontrol ettikten sonra onu almaya gittiğimde, söz konusu yolcu hâlâ orada oturuyordu ve uçaktan çıkmadı. Yani bir tür sonuç olduğunu varsayıyorum ama ne olduğu belli değil. Ayrıca görünüşe göre gazete kağıdına sarılmıştı. Kesinlikle iğrenç.”

Reddit paylaşımında, yaşanan aksilik nedeniyle 5 bavulun varış noktasına ulaşmadığı belirtildi.

Delta, kurtçuk olayıyla ilgili olarak The Independent’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AMS-DTW 133 sefer sayılı uçuşun müşterilerinden, yanlış paketlenmiş bir el çantası nedeniyle seyahatleri kesintiye uğradığı için özür dileriz. Uçak kapıya geri döndü ve yolcular bir sonraki müsait uçuşa yerleştirildi. Uçak temizlenmek üzere hizmet dışı bırakıldı.”

Delta’nın daha önce de dikkatleri üzerine çekti. Geçen hafta havayolu şirketi, sütyen giymediği için bir kadını neredeyse uçağa almıyordu.

Yahoo News Australia’ya konuşan Lisa Archbold, Salt Lake City’den San Francisco’ya uçuşundan önce havayolunun kabin görevlisiyle yaşadığı üzücü etkileşimi detaylandırdı. Serbest çalışan DJ, 22 Ocak’ta Utah’taki Sundance Film Festivali’nden ayrılıp Bay Area’daki evine dönüyordu. Uçağının kalkmasına dakikalar kala, “herkes” koltuklarına oturduktan sonra, Archbold “yüksek sesle” uçağın önüne çağrıldı.

Archbold’a göre, kadın kabin görevlisi onu kıyafeti nedeniyle azarlamak için uçaktan indirdi. Archbold’un giydiği kıyafetin “saldırgan bir kıyafet” ve “açık” olduğunu söyledi.

Önceki İçerikDeve Güreşleri Folklorik kültürümüzün bir parçasıdır
Sonraki İçerikBursalı turizmci Ferruh Ulukardeşler vefat etti
Can Pulak
1943 yılında İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi’nden mezun oldu, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’ni bitirdi. Gazeteciliğe 1961 yılında dönemin en büyük spor gazetesi Türkiye Spor’da foto muhabiri olarak başladı. Vatan, Zafer, Yeniistanbul, Dünya, Son Havadis, Günaydın gazetelerinde muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü, Ankara temsilciliği görevlerinde bulundu, Anadolu Ajansı’nda Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Ardından Başbakanlık’ta ve Cumhurbaşkanlığı’nda basın danışmanlığı ile turizm ve çevre danışmanlığı görevlerinde bulundu. Ege kıyılarına yerleşen Can Pulak, pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapmakta ve doğanın korunması çabalarına katkı vermektedir. Pulak, halen çeşitli gazete ve dergiler ile internet gazetelerinde sürekli yazılar kaleme almayı sürdürmektedir. Ayrıca ağaç, bitki, çalı, çiçek üretimiyle uğraşmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın