Bursalı turizmci Ferruh Ulukardeşler vefat etti

0
12
BURSA – Uludağ Ulukardeşler Otelin sahibi ve GÜMTOB Kurucu Başkanı Ferruh Ulukardeşler hayatını kaybetti. Ulukardeşler’in cenazesi 15 Şubat Perşembe (Yarın) ikindi vakti Balat Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Balat Mezarlığına defnedilecek.

ferruh-ulukardesler-.jpg

Ferruh Ulukardeşler kimdir?

Ferruh Ulukardeşler (Uludağ’da Ulukardeşler Otel’in kurucusu)  Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneğinin (GÜMTOB) 1982-1993 yılları arasında kurucu başkanı olarak görev yapmıştı.

Ferruh Ulukardeşler’in cenazesi 15 Şubat 2024 Perşembe günü (Bugün) ikindi namazını müteakip Bursa-Nilüfer’deki Balat Camii’nden kaldırılacak.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından Ulukardeşler’in vefatı ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“TÜROB’un en eski üyelerinden, Uludağ Ulukardeşler Otel Yönetim Kurulu Başkanı, vefalı dostumuz Ferruh Ulukardeşler’in vefat ettiğini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Uludağ başta olmak üzere ülkemizde “Kış Turizminin Babası” olarak anılan, öncü, vizyoner, hayırsever ve mütevazı kişiliğiyle tanınan merhum Ferruh Ulukardeşler sadece kendi topluluğu ve turizm sektörüne değil aynı zamanda tüm iş dünyasına ilham kaynağı olmuş, camiamızın içten sevgi ve saygısını kazanmıştır.

Sektörümüzde dayanışma ve kolektif iş birliğinin gerekliliğine olan inancıyla GÜMTOB-Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği’nin 1982-1993 yılları arasında kurucu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Merhumun cenazesi 15 Şubat 2024 Perşembe günü (Bugün) İkindi Namazını müteakip Balat Camii’nden (Nilüfer/Bursa) kaldırılacaktır.
TurkiyeTurizm.com olarak Ferruh Ulukardeşler’in sevenlerine, ailesine başsağlığı diliyoruz.

ferruh-ulukardesler--001.jpgferruh-ulukardesler--003.jpgferruh-ulukardesler--002.jpg

Kaynak: Bursalı turizmci Ferruh Ulukardeşler vefat etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın