Hindistan Şefleri Zirvesi: Gıda israfını önleme ödülleri verildi

0
463

23.10.2019 15

ANIL MAHTUR
YENİ DELHİ – Uluslararası Şefler Günü, Hindistan’daki Yeni Delhi Le Meridien  Hotel’de düzenlenen Şefler Günü’nde  “Gıda İsrafını Önleyen Şefler’e ödülleri verildi ve  parlak bir ziyafetle kutlandı.  Ayrıca şeflerin zirvesinde ödül liderleri, endüstri liderlerinin konuştuğu bazı çok önemli konuları gündeme getirdi.
Etkinliği organize eden Hint Yemek Forumu (ICF) Başkanı Davinder Kumar, sürdürülebilirliğe ve yiyecek israfından kaçınılmaya odaklandı. Organizasyonun genel sekreteri ve endüstri uzmanı Anıl Bhandari, ziyafetlere ev sahipliği yapan insanlar herhangi bir miktar ödemeye hazır olurken, yiyecek israfının kabul edilemez olduğunu ve kaçınılması gerektiğini belirterek “Konuklara israfı önleme hakkında yeni fikirler ve temalar verilmelidir” dedi-

Zirvenin baş konuğu Le Meridien’in Tarun Thakral’ı, yapay zeka konusundaki büyük yatırımların yol açtığı hızlı teknolojik ilerlemeler konusunda şeflerini küresel düzeyde uyardı.
Bazı konuşmacılar, otellerin ziyafetlere davet edilmek için davet edicilere ne zaman davet edilmeyeceğini söyledi.
NITI CEO’su Amitabha Kant, Hindistan’daki şeflerin Hindistan’ın en iyisine yapması ve başkalarını kopyalamaması veya taklit etmemesi gerektiğini söyledi. Turizm endüstrisinde uzun yıllar geçirmiş olan Kant, bölgesel mutfağın haklı yerini alacağını söyledi.

Kaynak: Hindistan Şefleri Zirvesi: Gıda israfını önleme ödülleri verildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın