Köprü ve otoyollar 9 gün boyunca ücretsiz

0
3

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, köprü ve otoyolların 9 günlük Ramazan bayramı tatili boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan karara göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçişler, bu gece 00.00’dan başlayarak 15 Nisan Pazartesi gününe kadar ücretsiz olacak. Bayram boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir’de bazı toplu taşıma araçları da ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla 9 güne çıkan Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacak.

Resmi Gazete’de konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararına göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçişler, bu gece 00.00’dan başlayarak 15 Nisan Pazartesi saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacak.

Yap-işlet-devret projeleri ise ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

BAYRAMDA VE 23 NİSAN’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

10 Nisan Çarşamba saat 00.00’dan 12 Nisan Cuma gün sonuna kadar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden vatandaşlar ücretsiz yararlanabilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla da söz konusu şehir içi hatlar ve toplu taşıma hizmetleri ücretsiz sunulacak.

Kararda, seferlere yeni başlayan Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nı, Arnavutköy ve Taşoluk istasyonlarından biniş yapan yolcuların 19-31 Mart döneminde ücretsiz kullanmalarına ilişkin hüküm de yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın