Meteoroloji ve Valilik peş peşe uyardı.

0
10

Meteoroloji’nin yayımladığı 13 Mart’a ait hava durumu raporuna göre; Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek. Öte yandan Çanakkale Valiliği, il genelinde etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle taşkın uyarısında bulundu. İşte illere göre 5 günlük hava durumu tahmini…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara, (Afyonkarahisar hariç) Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN
Yağışların Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Muğla ve Edremit Körfezi çevreleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kuzey ve iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Orta Torosların yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

MUĞLA’DA KUVVETLİ SAĞANAK BEKLENİYOR
Muğla’da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyılarda hortum riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ÇANAKKALE VALİLİĞİ UYARDI
Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeni ile dere yataklarının debisinin arttıracağından dolayı olası taşkın riskine karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından dere yataklarından uzak durması ve tedbirli olunması önemle rica olunur.” ifadesi kullanıldı.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

13 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ

14 MART PERŞEMBE GÜNÜ

15 MART CUMA GÜNÜ

16 MART CUMARTESİ GÜNÜ

17 MART PAZAR GÜNÜ

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın