Vali Şahin: Antalya spor turizminin başkenti

0
1

Abdurrahman Büyükkeskin
Konyaaltı/Antalya – Bu yıl 5’incisi düzenlenen Tour of Antalya Bisiklet Turu final etabı ile sona erdi. Bitiş çizgisini geçen sporcuları izleyen Antalya Valisi, Hulusi Şahin klasman birincilerine ödüllerini veirdi. Antalya Valisi Hulusi Şahin,” Antalya Türkiye tarımının ve turizminin başkenti. Bunun yanı sıra Antalya spor turizminin de başkenti.

Vali Hulusi Şahin Tour Of Antalya’nın Genel Klasman Birincisi Polti Kometa takımından Davide Piganzoli’ye madalya ve ödülünü verdi. Turun En İyi Takım ödülünü ise Q 36.5 Takımı kazandı.

Tour Of Antalya Şehrin Marka Değerini Artırıyor
Tour Of Antalya’yı çok değerli bir organizasyon olarak gördüğünü ve şehrin marka değerini artırmak açısından çok faydalı olduğunu vurgulayan Vali Şahin, “Antalya’ya bisiklet sporu çok yakışıyor. Tour Of Antalya bu konuda profesyonel. 4 gün boyunca etap etap Antalyalıların da çok ilgi gösterdiği çekişmeli bir bisiklet yarışı izledik.” şeklinde konuştu.

Antalya Dünyanın En Önemli Turizm Şehri
Antalya’nın dünyanın en önemli turizm şehri olduğunu ifade eden Vali Hulusi Şahin, “Deniz, kum ve güneşin yanında turizmi çeşitlendirmek gerektiğine inanıyoruz. Bisiklet sporu da bizim ilgi alanlarımızdan bir tanesi. Antalya bisiklet için mükemmel bir iklime sahip. Eşsiz coğrafyası ile güzide bir şehrimiz. Bisiklet sporlarını sponsorlarımız ile beraber Antalya’da devam ettirmenin meyvelerini topluyoruz. Antalya bu yıl 4 bin civarında bisiklet sporcusuna kamp yapma imkanı sundu. Gün geçtikçe şehrimiz diğer spor dalları ile beraber sporun da başkenti olma yolunda ilerliyor.” dedi.

Bisiklet sporunun ülkemizdeki önemli organizasyonlarından Tour Of Antalya, koşulan 185.4 kilometrelik Antalya – Antalya etabı ile tamamlandı. 16 ülkeden 25 takımın katılımı ile başlayan Tour Of Antalya’nın son etabında 155 sporcu mücadele etti.

Magenta Mayonun Sahibi Davide Piganzoli Oldu
Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan bitiş çizgisinde yarışı tamamlayan sporcuları izledi. Etabı 4 saat 16 dakika 08 saniye ile TDT Unibet takımından Hard Thijs de Vries kazandı. Genel Klasman birinciliğini ise Polti Kometa takımından Davide Piganzoli elde etti ve Magenta mayoyu ülkesine götürmeye hak kazandı.
Ödül törenin ardından sporcuları tebrik eden Vali Hulusi Şahin, sporcular ile beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın