Bayram tatilinde blanço 55 ölü, 7 bin 331 yaralı

0
1

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ramazan Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen trafik kazalarına ilişki bilgi verdi. Yerlikaya, 7 günde toplam 4 bin 370 trafik kazasının meydana geldiğini, bu kazalarda 55 kişinin hayatını kaybettiğini ve 7 bin 331 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin bitmesine az zaman kala trafikteki acı bilanço katlanıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından bayram tatilinin ilk 7 gününde yaşanan trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi.

Karayollarında trafik yoğunluğunun tekrar artmaya başladığının altını çizen Bakan Yerlikaya, aşırı hız, emniyet kemeri ve trafik kuralları konularında vatandaşları uyardı.

BAYRAM TATİLİNİN 7 GÜNÜNDE ACI BİLANÇO
Bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafiğinin denetimlerine 24 saat devam ettiğini vurgulayan Yerlikaya, “Bayram tatilinin ilk 7 gününde toplam 4 bin 370 trafik kazası meydana geldi. 55 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 7 bin 331 vatandaşımız ise yaralandı.” dedi.

Yerlikaya, dün (12 Nisan) 664 trafik kazasının meydana geldiğini açıkladı.

TEDARİK SÜRECİNİN AKSAMAMASI İÇİN İZİN
Yerlikaya, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “Trafik Tedbirleri’ne ilişkin genelgede yer alan kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Nisan saat 05.00’ten 15 Nisan saat 05.00’e kadar İstanbul ve Ankara’ya seyirlerine izin verilmeyeceği yönündeki tedbire ilişkin de değişikliğe gidildiğini belirtti.

Buna göre, tedarik süreçlerinin aksamaması için yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın