Ünlü çay markası raflardan tek tek toplanıyor!

0
3

En çok tüketilen ünlü çay markası raflardan tek tek toplanıyor! Tüketici Koruma ve Gıda Güvenliği Dairesi tüketmeyin uyarısında bulundu! Türklerin vazgeçilmezi olan çaylardan biri olan o markanın ürünleri için toplama kararı alındı…

Almanya’da, Türk vatandaşlarının da ilgi gösterdiği sütlü çay ürünlerinde sağlık riski oluşturan maddeler tespit edildi. Çin menşeli olan ve özellikle Türk toplumu tarafından sıkça tüketilen bu ürünlerin piyasadan çekilmesi için adımlar atıldı. Tüketici Koruma ve Gıda Güvenliği Dairesi, söz konusu sütlü çayların uygun olmayan süt bileşenleri içerdiğini belirterek vatandaşları uyardı.

GIDA GÜVENLİĞİ STANDARTLARINA UYMUYOR
Teas of the Arab World – Marhaba Qatar

Almanya’daki Tüketiciyi Koruma ve Gıda Güvenliği Dairesi’nin duyurusuna göre, Çin menşeli olan ve Avrupa Birliği’nin belirlediği gıda güvenliği standartlarına uymayan sütlü çay ürünlerinin piyasadan toplatılması kararı alındı.

Almanya’daki en büyük lojistik birliğidir BVL’nin açıklamasına göre ürünün detayları şöyle:

Ürün: CHI FOREST Sütlü Çay Yasemin Aromalı

Ürün birimi: 450 ml

Üretici: Süpermarket zinciri Ochama (Çin)

Dortmund’da bir şube açan ve teslim alma istasyonlarıyla hizmet veren Çinli şirket, sütlü çayın geri çağrılmasıyla ilgili olarak müşterilerinden özür diledi. Bu gelişme, daha önce yaşanan üç farklı kahve ve çay ürününün yasadışı bir madde nedeniyle geri çağrılmasının ardından geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın