BAE’den 35 milyar dolarlık bütçe! Dünyanın en büyüğü olacak.

0
1

Birleşik Arap Emirlikleri’nden yetkililer, Dubai kentinde bulunan havalimanının beş kat genişletilerek dünyanın en büyüğü haline getirilmesi için 35 milyar dolarlık bütçe ayrıldığı bildirildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Maktum, Dubai’deki Uluslararası Al Maktum Havalimanı’nın genişletilerek “dünyanın en büyük havalimanı” haline getirileceğini açıkladı.

Al Maktum, “Bugün, Uluslararası Al Maktum Havalimanı’nın yeni yolcu terminalinin tasarımını onayladık.” ifadelerini kullanarak, Dubai Havacılık Şirketi’nin proje için 35 milyar dolar bütçe ayırdığını belirtti.

HEDEF 260 MİLYON YOLCU
Uluslararası Al Maktum Havalimanı’nın “dünyanın en büyük havalimanı” haline getirilerek beş katı kapasiteyle hizmet vermesinin planlandığını aktaran Al Maktum, yıllık 260 milyon yolcunun hedeflendiğini kaydetti.

Al Maktum, havalimanında yolcuların uçaklara geçişi için 400 kapının olacağını ve 5 ayrı pistin bulunacağını aktararak, “Havacılık sektöründe ilk kez uygulanacak yeni teknolojiler kullanılacak” bilgisini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın