DİSK’ten ekonomi çıkışı: Faturasını emekçiden çıkarmak istiyorlar,

0
1

DİSK’ten iktidara ekonomi çıkışı: Faturasını emekçiden çıkarmak istiyorlar, öyle yağma yok!

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, ekonomideki krizin bütün faturasının emekçiye kesilmeye çalışıldığını belirterek iktidara sert tepki gösterdi. Görgün, “Batırdıkları ekonominin faturasını emekçiden çıkarmak istiyorlar, öyle yağma yok” dedi.

Merkez Bankası, önceki gün hükümete gönderdiği “açık mektup”ta asgari ücretin yılda bir kez güncellenmesinin öngörülen “dezenflasyon patikasının tesis edilmesi açısından kritik önem taşıdığını” belirtti. Ancak asgari ücretin açlık sınırının altında kalması bekleniyor. Cumhuriyet’e konuşan DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, AK Parti’nin şimdiye kadar “havuç ve sopa” politikası yürüttüğünü belirterek tepki gösterdi.

Görgün “Ekonomide havuç bitti. Son seçimde oy alabilmek için bile artık bunu yapamadılar. Asgari ücrette de artış yapmak istemiyorlar. Ancak bu ücretlerle geçinebilmek de mümkün değil. Mutfağın durumu belli. Batırdıkları ekonominin faturasını bize çıkarmak istiyorlar. Öyle yağma yok” ifadelerini kullandı.

Hükümete duyulan güvensizliğin yerel seçimlere yansıdığını belirten Görgün’e göre iktidar “IMF’siz IMF programı” uyguluyor.

Kaynak :karar gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın