JetBlue Airways hisseleri Carl Icahn ile yükselişe geçti

0
4

JetBlue Airways (JBLU) hisseleri, ünlü yatırımcı Carl Icahn’ın havayolu şirketinin %9,91 hissesini satın aldığını açıklamasının ardından Pazartesi günü piyasa sonrası işlem seansında %8’in üzerinde bir değer artışı yaşadı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 1 Şubat’ta sunulan resmi bir belge, Icahn’ın hisse senetlerini gerçek değerlerinin altında fiyatlandırıldığı ve cazip bir yatırım fırsatı olarak değerlendirdiği için satın aldığını gösteriyor.

Belgede ayrıca, yatırımcının havayolu şirketinin üst yönetimi ve yönetim kurulundaki kişilerle yönetim kurulunda bir pozisyon elde etme potansiyeli hakkında görüşmeler yaptığı ve yapmaya devam etmeyi planladığı belirtiliyor.

Carl Icahn, agresif bir şekilde şirket satın alan bir yatırımcı olarak çekişmeli geçmişiyle tanınıyor ve en ünlü satın alması 1980’lerde Trans World Airlines’ı agresif bir şekilde ele geçirmesiydi.
Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

JetBlue Airways Hisseleri Carl Icahn’ın Havayolu Şirketinin %10’una Sahip Olmasıyla Yükselişe Geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın