Karayipler’de Kruvaziyer turizmi 2030’a kadar % 50 büyüyecek

0
408

BAHAMAS – Royal Caribbean International, Karayiplerde 250 milyon dolar harcayarak kurdukları CocoCay’deki Perfect Day  adasının büyük talep gördüğünü ve 2030 yılına kadar Karayiplerde kruvaziyer turizminin % 50 oranında büyüyeceğini, gelirin 6 milyar dolara ulaşacağını bildirdi.

Royal Caribbean International, Başkan ve Icra Kurulu Başkanı Michael Bayley, Karayipler Turizm Örgütü’ne (CTO) göre, bölgenin kruvaziyer turizminde popülerliğini artırmaya devam ettiğini söyledi. Dünyadaki ilk 10 gezi yerinden sekizinin Karayipler’de olduğunu belirterek “Şimdi yolcu yolcu sayısında daha fazla artış için hazırlık yapıylası gerekiyor’ dedi. Bayley, Antigua ve Barbuda’daki toplantıda bakanların, üst düzey yöneticilerin, politika belirleyicilerin ve diğer üst düzey Karayip turizm uzmanlarının bir araya geldiğini söyledi.

ÖNEMLİ KATILIM OLDU

Karayip turizmi için CTO tarafından bölgeye iş üreten turizm endüstrisinden üye hükümetler ve liderler arasında bir tartışma platformu olarak düzenlenen ilk forum hefefler için verimli oldu. Toplantıya turizm bakanları ve komisyoncuları, turizm müdürleri, varış yeri yönetim organizasyonlarının yöneticileri, daimi sekreterlikler, 12 üye ülkeden danışmanlar ve uzmanlar ve teknik görevliler katıldı.

250 MILYON DOLARLıK ÖZEL ADA DESTINASYON BAŞARıSı

Bayley, “Hedeflerin bazılarının gelişmekte olan büyümeyi karşılamak için önlem alınmalı. Bazı yerlerde büyüme bazen kritik bir sayıya ulaşıyor. Karayiplerde turizmdeki büyümeye uyum sağlayacak bir yol bulmalıyız”eklinde konuştu,

Royal Caribbean CEO’su, CocoCay’de Perfect Day olarak bilinen Bahamalar’daki, hattın son 250 milyon Dolarlık özel ada destinasyon başarısını, hem varış noktasına hem de seyahat hattına fayda sağlayan mükemmel bir işbirliği örneği olduğunu belirtti.

ROYAL CARIBBEAN’ıN ADASı TROPIK BIR CENNET

CocoCay’deki Perfect Day, bir zamanlar Little Stirrup Cay denilen yerin üzerinde eşsiz bir durak olarak ortaya çıktı. Ancak şimdi Royal Caribbean tarafından özel mülkiyete ait bir ada varış noktası olarak ve kruvaziyer turizmi için tropik bir cennet haline gildi. Bölgedeki en uzun olan su kaydırağı ve Bahama Adaları’ndaki en büyük tatlı su havuzu olarak tarif edilen büyük bir dalga havuzu gibi çeşitli cazibe merkezleri sunuyor.

COCOCAY’DEKI PERFECT DAY’E TALEP INANıLMAZDı

Bayley, şöyle devam etti: “CocoCay’deki Perfect Day adlı bu ürünü ABD’de ve küresel olarak piyasaya sürdüğümüzde, telefonlarımız çılgına döndü. Gemilerimize ve CocoCay’e giden ürünlerimize duyduğumuz talep inanılmazdı . Böyle ürünler için çok fazla talep var ve bu deneyimleri oluşturmak için birlikte nasıl işbirliği yapabileceğimizi çözebilirsek, başka deneyimler olabilirler. Gemilerde farklı tasarım ve deneyimlerimiz müşterilerimiz için yarattıklarımız geliştikçe, hedeflere çok anlamlı bir şekilde varmak için büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın