Pahalılık zirvede, otellerde ‘ucuzluğun sonu’ geliyor

0
1
VİYANA – Viyana’da yapılan Orta ve Doğu Avrupa Otel Yatırım Konferansı HOTCO’da otellerde ucuzluğun sonunun geldiği belirtildi. Konuşmacılar, tatil köyleri, sağlık ve lüks konular hakkında otel finansmanından personel alımına kadar her konuda maliyetler arttıkça konuklara yansıtılan fiyatların da arttığını söylediler. Panelistler, pahalı tatillerinden kaçan gezginlerin modası geçen ve daha ucuz kalan Avrupa’daki diğer destinasyonlara yönelmelerine yol açtığını belirttiler.

DÜŞÜK MALIYETLI HAVAYOLLARINDA BİLE FİYATLAR ARTTI
Toplantının teması “Ucuzluğun Sonu” olarak adlandırıldı. Dünya çapındaki bazı otel pazarlarındaki dolulukların 2019 seviyelerinde toparlanmasına rağmen, otel ortalama günlük fiyatlarının aylardır arttığı anlatıldı. Bu arada düşük maliyetli havayolları için bile fiyatlarının arttığı bildirildi.

2019’A GÖRE DAHA PAHALI
Hyatt Hotels Corp.’un Orta ve Doğu Avrupa’dan sorumlu başkan yardımcısı Takuya Aoyama, insanların Akdeniz’de tatile gitmesinin 2019’a göre daha pahalı olduğunu söyledi.

Takuya Aoyama, “Otelcilerin büyük çoğunluğu için mevcut oda başına gelir artıyor. Orta ve Doğu Avrupa’da doluluk oranı tam anlamıyla gerilemedi ve Akdeniz’dekinden biraz daha düşük, o da yüzde 100 geri dönmedi” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın