Tanrıverdi Holding Beşiktaş’taki lüks Shangri-La otelini satıyor

0
554

Tanrıverdi Holding, İstanbul Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasında yer alan ve Shangri-La Hotels tarafından işletilen lüks otelini satma kararı aldı.

Tanrıverdi Holding, İstanbul Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasında yer alan ve Shangri-La Hotels tarafından işletilen lüks otelini satma kararı aldı.

İSTANBUL- Tanrıverdi Holding, İstanbul Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasında yer alan ve Shangri-La Hotels tarafından işletilen lüks otelini satma kararı aldı.
Para Dergisi’nde yer alan kulis haberine göre, Tanrıverdi Holding, Beşiktaş’taki denize nazır lüks otelini satmak için müşteri arıyor. Konuşulanlar bununla da sınırlı değil. Şirket, Samsun’da bulunan ve Karadeniz’in en yüksek binası ünvanına sahip olan, işletmeciliğini Sheraton’ın yaptığı Sheraton Grand Samsun’u da satışa çıkarmış. Yatırım maliyeti 150 Milyon Dolar olan, 221 odalı, 122 metre yüksekliğindeki bu otel de, iyi bir müşteri bulunursa satılacakmış.

Tanrıverdi Holding’in temelleri 1900’lü yılların başına dayanıyor. Tekstilci bir aile. Dedeleri manifaturacılık yapıyormuş. 1970’te Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler ilk şirketleri Tanrıverdi Mensucat’ı kurmuş. Bugün bu şirketi perde markası Verdi ile biliyoruz.

Tekstil işiyle tanınan holdingin son dönemde turizm alanında da ciddi yatırımları var

Aslen Samsun Çarşambalılar. Manifaturacılık işleri büyüyünce önce Samsun’a göçmüşler. 1966’da da İstanbul’a gelmişler. Tanrıverdi, şu anda dünyanın önde gelen entegre perde üreticilerinden biri. Aile son yıllara kadar hep tekstil işiyle iştigal etmiş ancak son yıllarda turizm alanında da ciddi yatırımlar yapıyorlar.

İstanbul Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasında çok lüks bir otel yaptılar. Oteli dünyaca ünlü otel zinciri Shangri-La Hotels işletiyor. Grubun bir de Samsun’da yaptığı bir oteli var: Sheraton Grand Samsun. Yatırım maliyeti 150 Milyon Dolar olarak açıklanmıştı. 221 odalı otel 122 metre yüksekliği ile Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek binası unvanına sahip.

İyi bir müşteri bulunursa satılacakmış

Tanrıverdi Holding’in Samsun’daki oteli satışa çıkardığı Karadenizli işadamlarının dilinden düşmüyor. İyi bir müşteri bulunursa satılacakmış. Bir dönem Shangri-La Hotels’in işlettiği otele Katarlıların talip olduğu medyaya yansımıştı. Sonrasında bu iddialar doğrulanmadı.

Ancak bu satış söylentileri tekrar gündeme gelmeye başladı. İyi bir müşteri çıkarsa Beşiktaş’taki oteli de satma niyetleri varmış. İki büyük otelin satışıyla ilgili söylentiler, şu sıralar turizm kulislerinin bir numaralı gündem maddesini oluşturuyor.

Kaynak: Tanrıverdi Holding Beşiktaş’taki lüks Shangri-La otelini satıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın