Sulama kanalında Yüzlerce at ve eşek eti kalıntısı bulundu..!

0
2

Adana’daki sulama kanalında rahatsız edici kokular yayılınca korkunç bir görüntü kayıtlara geçti. Bölgede yüzlerce kesilmiş at ve eşek eti kalıntısı bulundu. Ekipler olayla ilgili inceleme başlattı.

Adana’da sulama kanalında yüzlerce kesilmiş at ve eşek eti kalıntısı bulundu. Vatandaşlar yayılan kötü kokunun ardından korkunç görüntülere tepki gösterdi.

Yüreğir ilçesine bağlı Ali Hocalı Mahallesi’nde at ve eşekler kesildikten sonra geriye kalan parçalarının torbalara konularak su birikintisi içine atıldığı, çevredeki köpek ve kediler tarafından parçaların çıkartılarak etrafa savrulduğu görüldü.

Çevreye kötü koku yayılması üzerine vatandaşlar durumu ekiplere bildirdi. Bölgeye gelen ekipler at ve eşek eti kalıntılarının kimin tarafından atıldığını tespit edemezken, bölgede temizlik çalışması yaptı.

‘BUNU HER ZAMAN YAŞIYORUZ, İLK DEĞİL’
Çevrede oturan vatandaşlar duruma isyan etti. Mahalle sakinlerinden İsmail Yıldız, “Bunu her zaman yaşıyoruz, ilk defa olan bir şey değil. At ve eşek kemiklerini ileriden atıyorlar, buralarda toplanıyor. Eti sıyırıp kemiklerini attıkları için çok pis bir koku oluyor. Kanalın dibindeki mahalle kokuya çok maruz kalıyor. Gerçekten çok üzülüyoruz, Adana’nın değerini düşürüyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın