Swissôtel Bodrum Hotel satıldı

0
4

BODRUM – Bodrum’un en lüks projelerinden bir olan, içerisinde 5 yıldızlı bir otel otel ve rezidansların yer aldığı Turgutreis Mahallesi’ndeki Swissôtel Bodrum Beach Hotel’in satış işlemleri başladı.
Swissôtel Bodrum Beach Hotel’in yatırımcı ve işletmecisi olan Çağdaş Holding, mülkün Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na satıldığını duyurdu. Konuyla ilgili olarak, Çağdaş Holding CEO’su Dağlarca Çağlar da satış işlemlerinin tamamlandığına dair açıklama yaptı. Çağlar yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Çağdaş Holding olarak Bodrum’da 1987 yılından bu yana yaptığımız yatırımların en özeli olarak tanımlayabileceğimiz ve 2015 yılından bu yana hizmet veren Swissôtel Resort Bodrum Beach Otel işletmemizin satış anlaşmasını, Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile imzalamış bulunuyoruz. Bu anlaşma gereği oteli, mülkü ve İşletmesiyle birlikte devrediyoruz. Otel, Accor Gruba bağlı Swissôtel markasıyla Hizmet vermeye devam edecek. Her iki taraf için de hayırlısı olsun.” dedi.

swissôtel-bodrum-.jpgSwissotel Bodrum Beach 26 bin 586 metrekarelik bir arsanın 11 bin 806 metrekarelik bölümüne sahip. Denize sıfır konumdaki arsa turizm bölgesinde yer alıyor ve 0.75 emsal yapılaşma hakkı var. 12 bin 908 metrekare kapalı, bin 35 metrekare teras alanına sahip tesiste, toplam 70 oda ve süit yer alıyor. Tesiste bin 200 metrekare plaj alanı ile biri 713, diğeri bin 427 metrekare alanlı iki iskele bulunuyor. Swissotel aynı zamanda 1584 metrekarelik uygulama alanıyla Türkiye’nin en büyük, dünyanın da üçüncü büyük dikey bahçesini barındırıyor.

Satın almayla ilgili geçtiğimiz günlerde Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)’dan Kamuyu Aydınlatma Platformuna bir açıklama yapılmıştı. Açıklamada tesisin  580.000.000 TL bedel üzerinden, değerleme raporunda bahsi geçen ipoteklerin fekki sonrasında satın alınmasına ve bedelin peşin olarak ödenmesine karar verildiği belirtilmişti.

Kaynak: Swissôtel Bodrum Beach Hotel’in satış işlemleri başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın