18 yaşında muhtar oldu: Mahalleye hizmet etmek için heyecanlıyım

0
2

Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı olan 2 bin kişilik nüfusa sahip Hisar Mahallesi’nde, Samet Koyun (18) yerel seçimlerde 10 rakibini geride bırakarak muhtar oldu. Koyun’un “Mahalleye hizmet etmek için çok heyecanlıyım” açıklaması dikkat çekti.

Domaniç ilçesi Hisar Mahallesi’nde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde mevcut muhtar Cahit Demiröz, yeniden adaylık başvurusu yapmadı. Yerine 2 bin nüfuslu mahalleyi yönetmek için 11 kişi aday oldu.

Seçimleri aldığı 160 oyla birinci tamamlayan lise mezunu Samet Koyun mahallenin yeni muhtarı seçildi. Samet Koyun, aday olacağı zaman genç yaşı nedeniyle kimsenin kendisine inanmadığını söyledi.

‘ÇOK HEYECANLIYIM’
Seçim çalışmalarını tamamladıktan sonra sandıktan birinci çıkan Koyun, görevi eski muhtar Cahit Demiröz’den devraldı. Çok heyecanlı olduğunu ifade eden Samet Koyun, iyi bir seçim dönemi geçirdiğini ve kendisini destekleyenlere teşekkür etti. Koyun kendisini destekleyenlerin “Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın” dediğini belirterek mahalleye hizmet etmek için çok heyecanlı olduğunu ifade etti.

Mahallede 3 dönem muhtarlık yapan Cahit Demiröz ise 3 dönem mahalle muhtarlığı yaptığını belirterek kendi isteği ile seçimlere aday olmadığını vurguladı. Demiröz, rozetini taktığı genç muhtar Fatih Koyun’a görevinde başarılar diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın