60 yaş üstü olanlara hastane kararı! Resmi Gazete’de yayımlandı

0
1

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile muayenehanesi bulunan hekimlerin artık vakıf üniversitelerini de kullanabilmesine olanak tanındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine göre, 60 yaşını dolduran ve engellilik oranı en az yüzde 60 olan tabipler, kadro şartı aranmaksızın özel sağlık kuruluşlarında çalışabilecekler.

Özel Hastaneler Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, muayenehanesi bulunan hekimlerin Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun kapsamında, hizmet bedeli hasta tarafından karşılanmak ve Sosyal Güvenlik Kurumundan talep edilmemek kaydıyla muayenehanesine müracaat eden hastalarının tedavisini, yıllık sözleşme yapmak suretiyle ilgili branşta hizmet sunan vakıf üniversite hastanelerinde yapabilecekleri belirtilmiştir.

Hastalar, vakıf üniversite hastanesinde gerçekleştirilecek tedavi öncesi muayenehane hekimi tarafından bilgilendirilecek ve tedavi süresince ilgili hekim tarafından kesintisiz hizmet sunumu sağlanacak. 60 yaşını dolduran ve engellilik oranı en az yüzde 60 olan tabipler ise kadro şartı aranmaksızın özel sağlık kuruluşlarında çalışabilecekler.

Yönetmelikte belirtilen düzenlemeler, bugünden itibaren yürürlüğe girmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın