Antalya, Aska Hotel’de 9 yılda 1071 gün konakladı

0
40
ANTALYA – ALMANYA’da yaşayan Sabine Daniels (61), Antalya’da 5 yıldızlı Aska Hotel’de 9 yılda toplam 1071 gün konakladı. Otel yönetimi, daimi müşteri Daniels’i ‘otelin kraliçesi’ ilan edilerek plaket takdim etti.

Almanya’da yaşayan Sabine Daniels, ailesiyle birlikte ilk tatillerini İspanya ve Yunanistan’da yapmaya başladı. İki ülkede aradığı sıcaklığı ve konforu bulamayan Daniels ailesi, 2000’li yılların başında Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye hayran kalan Sabine Daniels, sık sık Antalya’ya gelerek tatilini otellerde geçirmeye başladı. Lara- Kundu oteller bölgesinde 12 Nisan 2014’te açılan 5 yıldızlı bir otele, açılışından 2 hafta sonra tatile gelen Sabine Daniels, ailesiyle ve zaman zaman tek başına uzun süre bu tesiste konaklamayı sürdürdü. Otelin ilk açıldığı günden itibaren çalışanlarla aile gibi olduğunu söyleyen Sabine Daniels, otel müdürüne teşekkür mektubu gönderdi. Daniels mektupta, 39’uncu kez otelde kaldığını, yılda 2 kez 3’er ay konakladığını, beklenenin ötesinde hizmet sunulduğunu ve kendisini otelin bir parçası olarak hissettiğini aktardı. Sabine Daniels’in 9 yılda 1071 gün konakladığını belirleyen otel yönetimi, yıllardır daimi müşterisi olan Sabine Daniels’e plaket takdim ederek, ‘otelin kraliçesi’ ilan etti.

sabine-daniels,-.jpg
‘TÜRKİYE’Yİ VE HAVASINI ÇOK SEVİYORUM’

Türkiye’ye hayranlığını anlatan Sabine Daniels, sık sık Antalya’ya geldiğini söyledi. Daniels, “O kadar sık geliyorum ki kaç gün, ne kadar geldiğimi hatırlayamıyorum. Türkiye’yi ve havasını çok seviyorum. Sağlık durumum için burada bulunmak Almanya’da bulunmaktan daha iyi. Buranın hava koşulları sağlığım için daha iyi. Bu otel 12 Nisan 2014’te açıldığında, 2 hafta sonra buraya gelmeye başladım ve düzenli buraya geliyorum. Burayla ilgili her şeyi çok seviyorum. Sadece pandemi döneminde Türkiye’ye gelemedim. Pandemi dönemi benim için çok zordu. Sağlığımdan dolayı Almanya’da kalmak durumumda kaldım. Türkiye’ye gelemediğim için Covid dönemi benim için çok zor geçti” dedi.

Otel personelinin sıcak yaklaşımıyla karşılaştığını anlatan Sabine Daniels, “Personel çok enteresan, herkes her isteğimi yerine getirmeye çalışıyor, en ufak bir şeyde yardımcı olmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Tatil sürecimize İspanya civarlarında başlamıştık. Daha sonra Yunanistan’ı tercih ettik ama oradaki yaklaşım, sıcaklık ve servis kalitesi buradaki kadar değildi. Buradaki kadar sıcakkanlılık ve cana yakınlık yoktu. 2000 yılında Türkiye’ye geldik ve bizim için değişilmez bir nokta oldu” diye konuştu.
sabine-daniels,--001.jpg
‘ARTIK BU AİLENİN BİR PARÇASIYIM’

Otelde genellikle 3 ay kaldığını belirten Daniels, “Turist vizesi 3 aylık toplam 90 gün olduğu için maksimum o kadar kalabiliyorum. Öyle bir sınırlama olmasa tüm ömrümü burada geçirebilirim. Otelin kraliçesi seçilmek kendimi çok iyi hissettirdi. Ben artık bu ailenin bir parçasıyım. Burası benim ikinci evim” diye konuştu.

sabine-daniels,--002.jpg

‘BANA DEĞİL, ÇALIŞANLARA GÖNDERİLMİŞ BİR TEŞEKKÜR MEKTUBUYDU’

Otel kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ramazan Aslan, Sabine Daniels’in otelin açılışından 2 hafta sonra konaklamaya geldiğini anlattı. Daniels ile ilk anısını anlatan Aslan, şöyle konuştu:

“Hal hatır sordum. Bana söylediği şey şuydu; ‘Ben Türkiye aşığıyım. 27 kez başka bir tesise gittim. Sizi çok araştırdım. Bundan sonra buraya geleceğim. Eğer kabul ederseniz de daha sık sık geleceğim’ dedi. ‘Memnuniyetle, bu tesisler sizler için var’ demiştim. Birkaç gün önce bana bir teşekkür maili geldi. Sanırım mektubu gönderdiği dönemde ‘9 yıldır 900 küsur gündür sizde konaklıyorum. Geldim. Sizin başlangıç noktanızdan her şeyi yakinen izliyorum. Size ne kadar teşekkür etsem bilemiyorum’ diyordu. Dolayısıyla sadece bana değil çalışanlara gönderilmiş bir teşekkür mektubuydu. Ben de bu mektup üzerine tekrar kendisiyle görüştüm. Bugün de bir kahve içmek istedim. Kahve esnasında ‘Neden bu hanımefendiyi bu otelin kraliçesi ilan etmiyorum’ diye kendime sordum. O anda kraliçe atamak istedim.”

Otel çalışanlarının Sabine Daniels ile birebir tanıştığını anlatan Ramazan Aslan, “Bütün çalışanlar Sabine Hanımı çok seviyor. Sabine hanım çalışanları evlatları gibi, çalışanlar da Sabine Hanımı anneleri gibi görüyor. Dolayısıyla Sabine Hanım bu tesiste yalnız değil. Sabine hanımın 4 çocuğu, eşi, akrabaları var. Sadece Sabine Hanımın kendisinin konakladığı 1071 gün. Konakladığı birçok dönemde de eşi ve çocuklarıyla birlikte olmuş ama konaklama süreci daha uzun olduğu için Sabine Hanımı ön plana çıkarttık. Sabine Hanımı bugün aldığımız karar doğrultusunda ‘otelin kraliçesi’ ilan ettik” diye konuştu.
sabine-daniels,--003.jpg
‘BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ’

Yaptıkları işin karşılığını güzel sonuçlarla aldıklarını aktaran Aska Otel’in sszahibibRamazan Aslan, “Diktiğiniz bir ağacın meyvesini alıyorsunuz. Bu bir meyvedir. Yaptığımız çalışmanın sonucunun verdiği tat kelimelerle anlatılmaz. Bu bizim için gurur verici” dedi.

Kaynak: Antalya’da aynı otelde 9 yılda 1071 gün konakladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın