Hastanelerde muayeneler durduruldu

0
2

Hastaneye gidecekler dikkat! Kapıdan eliniz boş dönebilirsiniz: Sağlıkta şiddet olaylarının ardı arkası kesilmezken doktorlar bu duruma tepki koymak için yeni bir karar aldı. Bugün hastaneye gidecekler dikkat! Tüm hastanelerde muayeneler durduruldu. İşte detaylar…

DOKTORLAR GREVDE
Hekimsen Sendikası, “Beyaz Reform” adı altında yapılan düzenlemelerin yeterli olmaması, sağlıkta şiddetin, malpraktis sorunlarının çözülmemesi, hekimlerin kanuni iş bırakma haklarının mobbing yöntemleriyle ellerinden alınması kanun tasarısına tepki olarak 16 Şubat’ta Türkiye genelinde iş bırakma eylemi kararı aldı.

Hekimsen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16 Şubat günü hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacak. Üyelerimiz servis çalışmalarını aksatmayacak şekilde, yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla, eyleme katılabilirler (Tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleride bu kapsamdadır).Aile sağlığı merkezleri, esnek mesai dahil iş bırakma eylemine katılacaktır. Acil servis ve polikliniklerindeki yeşil triyajlı hastalarda tedavi ise sadece ampiriktedavi ve olması gerektiği gibi polikliniklere (eylem sonrasına) yönlendirmek şeklinde olacaktır. Tüm ADSM ve diğer bağlı diş poliklinikleri eylemekatılacaktır. Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımız için de, güvenlik sorunu olmayanların iş yerlerine gitmesi ancak poliklinik benzeri hizmetlerde bulunmaması önemle ricada bulunulur. Bu yaptığımız eylemin sağlık sistemimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın