Muğla 2023’te 3,5 milyonu yabancı, 10 milyon turist ağırladı

0
2

MUĞLA – Muğla, İstanbul ve Antalya’dan sonra turizm geliri sayısı anlamında 3’üncü sırayı aldı. Vali İdris Akbıyık “Bu yıl Muğla’da 3,5 milyonu yabancı turist olmak üzere, 10 milyon turist ağırladık. 2024 yılı çok daha fazla olacak” dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) işbirliğiyle, Muğla tuirzimi geliştirme tüplantısı yapıldı. Vali İdris Akbıyık baxkanlığındaki toplantıda Muğla’nın ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını için yapılacaklar konuşuldu.

Vali İdris Akbıyık, “Muğla kültürü, çeşitliliği, Kavaklıdere’nin Bakırcılığı, Maden konularında turizmi destekler şekilde kullanılabilir. Spor turizminde Muğla son yıllarda çok ciddi bir atak yaptı. Özellikle yapılan spor organizasyonları içinde Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turu, Bodrum Yat yarışları. Babadağ’da yamaç paraşütü ilk defa bu yıl 230 bin atlayışı geçti. Bunların hepsi birbirini destekleyen alanlar” dedi.

Havaalanları, hudut kapılarının önemine değinen Vali İdris Akbıyık, koruma kullanma dengesini göz önünde tutarak, çevreyi de, denizi de, doğayı da koruyarak ülkeye hizmetleri kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, 2023 yılı yapılan çalışmalar ve 2024 yılında yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantı, paydaş kurumların yapılan ve yapılması planlanan projelerin sunumlarını gerçekleştirmesi ve karşılıklı görüş alışverişiyle sona erdi.

Kaynak: Muğla 2023’te 3,5 milyonu yabancı, 10 milyon turist ağırladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın