Bodrum Deniz Müzesi’nde gemici yemekleri atölyeleri kuruluyor

0
839
Bodrum Deniz Müzesi'
Bodrum Deniz Müzesi'
BODRUM – Bodrum Deniz Müzesi, “Denizcilik Buluşmaları” kapsamında atölye çalışmasıyla deniz tutkunlarını bir araya getirecek.  “Denizci Mutfağı: Girit Gemici Yemekleri” konulu yemek atölyelerinin geliri müzeye aktarılacak.

İlki 5 Mart günü başlayacak olan yemek atölyeleri 4 farklı bölümden oluşuyor. 4 Gün, 4 Sofra Yemek Atölyelerinde her güne özel farklı bir denizci mutfağı menüsüyle katılımcılar kendilerine tahsis edilen pişirme alanlarında uygulamalı olarak bu yemekleri yapacaklar.

Bodrum Deniz Müzesi'
Bodrum Deniz Müzesi’

Girit ve Yunanistan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zehra Denizaslanı tarafından verilecek olan atölye çalışmalarında, ahtapotun ve kuru fasulyenin susuz da pişirileceği gibi birçok bilgi ve denizcilere has pişirme teknikleri katılımcılarla paylaşılacak.

Bodrum Deniz Müzesi'
Bodrum Deniz Müzesi’

Yıllar içinde Bodrum’un denizcilik kültürünün ayrılmaz bir parçası haline gelen denizci mutfağının bir parçası olan Girit Gemici Yemekleri konulu atölye çalışmalarında, kalamar dolmadan balıklı patates ezmeye, domatlı balık pilakiden mürekkep balığı salatasına kadar çok çeşitli lezzetler katılımcılarla birlikte yapılacak.

12 kişilik gruplar halinde  5, 19, 26 Mart ve 2 Nisan’da gerçekleşecek atölyelerle ilgili detaylı programa  http://bodrumdenizmuzesi.org/  adresinden ve müzenin sosyal medya hesaplarından ulaşılabilirsiniz.

Kaynak: Bodrum Deniz Müzesi’nde gemici yemekleri atölyeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın