Doğal gaz fiyatlarında nisan tarifesinde Değişiklik yok

0
1

BOTAŞ, nisan ayı itibarıyla doğalgaz tarifelerinde değişiklik yapılmadığını açıkladı. BOTAŞ’ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı, 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak kaydedildi.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), nisan ayı itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı doğal gazın ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacağını duyurdu.

BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, nisan ayında geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

KONUT TARİFESİ 4 BİN 80 LİRA
Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı, 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak belirlendi.

Sanayi abonelerinin tarifesi ise, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak tespit edildi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak açıklandı.

Bilgilendirme duyurusunda, doğal gaz fiyat tarifelerinin aylık olarak hesaplandığına ve nisan ayında herhangi bir değişikliğe gidilmediğine dikkat çekildi.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” ifadesine de yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giren
Lütfen adınızı yazın